Upucana u glavu, podlegla povredama u bolnici

20.07.2024. 10:11
0
IZVOR: srna.rs

Političar i bivši poslanik ukrajinske krajnje desnica Irina Farion /60/ preminula je od posljedica ranjavanja u napadu u gradu Lavovu, saopštile su danas ukrajinske vlasti.

U saopštenju se navodi da policija traga za napadačem koji je juče pucao na Farionovu na ulici.

Guverner regiona Lavov Maksim Kozicki napisao je na društvenoj mreži "Telegram" da je Farionova preminula u bolnici.

Ukrajinski ministar unutrašnjih poslova Ihor Klimenko istakao je da su istražioci uvjereni da postoji lični motiv za ubistvo Farionove, ili da je povezan sa njenim političkim aktivnostima.

Ukrajinski predsjednik Vladimir Zelenski naglasio je da dobija redovne izvještaje o naporima za hapšenje napadača i osudio ubistvo Farionove.

Irina Farion je po profesiji lingvista i postala je poznata široj javnosti po kontroverznim izjavama o upotrebi ruskog jezika u Ukrajini.

U ultranacionalističku stranku Svoboda ušla je 2005. godine i bila je poslanik u parlamentu između 2012. i 2014. godine.

Prošle godine izazvala je oštre reakcije svojom izjavom da ne može zvati ukrajinske vojnike Ukrajincima, ukoliko govore ruski jezik.

Komentari 0
Povezane vijesti
Ruska vojska oslobodila selo Berezovoje Ruska vojska oslobodila selo Berezovoje
Putin ponudio Zelenskom sastanak u Moskvi Putin ponudio Zelenskom sastanak u Moskvi
Preminula legendarna hrvatska pjevačica Gabi Novak Preminula legendarna hrvatska pjevačica Gabi Novak
Najčitanije
  • Kod Knežak izvora poslat posljednji pozdrav Halidu Bešliću (VIDEO)
    19h 2m
    4
  • Muškarac nasrnuo na policiju i polomio dva službena automobila
    11h 43m
    0
  • Na današnji dan 1784. hirotonisan Sveti Petar Cetinjski
    6m
    0
  • ViK Pale: Vanredno obavještenje
    22h 6m
    0
  • Uskoro počinje zimsko računanje vremena
    21h 46m
    0