Uspješno transportovana dva pacijenta, jedan u Beograd, drugi na UKC

26.09.2023. 17:18
0
IZVOR: srna.rs

Dva pacijenta transportovana su danas Helikopterskim servisom Republike Srpske, jedan iz Banjaluke u Klinički centar Srbije, a drugi iz Foče u Univerzitetski klinički centar /UKC/ Republike Srpske u Banjaluku, izjavio je Srni direktor ovog servisa Boban Kusturić.

Kusturić je naveo da je u prvom vazdušnom medicinskom transportu pacijent Đ.B. /26/ transportovan iz UKC-a u Kliniku za digestivnu hirurgiju Kliničkog centra Srbije radi nastavka liječenja usljed korozivnih povreda digestivnog trakta.

Nakon što je pacijent prevezen u Beograd, odatle su se pripadnici službe za vazdušni medicinski transport uputili za Foču kako bi transportovali još jednog pacijenta.

Kusturić je rekao da je riječ o pacijentu S.G. /56/ koji je upućen iz Bolnice Foča na dalje liječenje u UKC Republike Srpske zbog zadobijenih povreda grudnog koša i rebara u saobraćajnoj nesreći.

Prema njegovim riječima, sa današnja dva uspješno izvršena, dostigli su broj od 63 vazdušna medicinska transporta u ovoj godini.

Komentari 0
Povezane vijesti
Iz zavejanih područja za 24 sata spaseno osam osoba, među njima i beba Iz zavejanih područja za 24 sata spaseno osam osoba, među njima i beba
Uspješno izvršen veoma kompleksan vazdušni transport dvomjesečne bebe Uspješno izvršen veoma kompleksan vazdušni transport dvomjesečne bebe
Trudnica hitno prevezena helikopterom iz Trebinja u UKC Srpske Trudnica hitno prevezena helikopterom iz Trebinja u UKC Srpske
Najčitanije
  • Porodična drama u Sokocu
    11h 14m
    2
  • Sjećanja Hrešana na dolazak Austrougarske imperije u BiH
    11h 43m
    31
  • Mihailo Madžarević - Ratnik kojem su se divili srpski kraljevi
    33m
    1
  • Istočna Ilidža: Izrabrani najljepše okićeni balkoni/prozori i poslovni prostori
    8h 56m
    0
  • „Ima neka tajna veza“ – Sjećanje na Duška Trifunovića, pjesnika koji je poetizirao rokenrol
    11h 43m
    1