Usvojena odluka da se pristupi donošenju novog ustava

12.03.2025. 20:44
0
IZVOR: srna.rs

Narodna skupština Republike Srpske usvojila je večeras odluku da se pristupi donošenju novog ustava Republike Srpske.

Za ovu odluku je glasalo 50 poslanika, sedam je bilo protiv, a dva uzdržana od 71 prisutnog poslanika u skupštinskoj sali.

Odlukom je obavezan Odbor za ustavna pitanja Narodne skupštine da u najkraćem roku izradi tekst Nacrta ustava Republike Srpske i dostavi ga Narodnoj skupštini Srpske.

Usvojena odluka stupa na snagu danom donošenja.

Donošenje novog ustava Republike Srpska predloženo je kako bi se zaštitila njena ustavna pozicija s obzirom da je u proteklih 29 godina urušavan i prekrajan pravni sistem BiH i da je došlo do znatnog proširenja nadležnosti BiH neustavnim prenosom sa eniteta.

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić zaključio je 19. posebnu sjednicu parlamenta, a 20. posebnu zakazao za sutra od 10.00 časova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Anja Ljubojević podnijela ostavku na mjesto potpredsjednika NSRS Anja Ljubojević podnijela ostavku na mjesto potpredsjednika NSRS
Usvojeni zakoni o povećanju plata Usvojeni zakoni o povećanju plata
Počela posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske o platama u javnom sektoru Počela posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske o platama u javnom sektoru
Najčitanije
  • Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
    13h 45m
    0
  • Od pucnja u Sarajevu do Pančeva - Kako žive potomci braće Gavrila Principa (VIDEO)
    11h 49m
    23
  • Govor vladike Nikolaja na Vidovdan 1916. godine
    10h 19m
    1
  • Još tri dana aktivan broj 1435 za liječenje Milke Ilišković
    13h 59m
    3
  • Mudre riječi cara Lazara i danas imaju poseban značaj: “Glava se ne polaže u grob nego u temelj” (VIDEO)
    13h 49m
    0