Viktor Milić osvojio zlato na svjetskom kupu u Budimpešti

18.06.2024. 09:42
0
IZVOR: sportdc.net

Kikbokser KBK "Kule" iz Trnova Viktor Milić osvojio je zlatnu medalju na ovog vikenda održanom Svjetskom kupu u Budimpešti.

Viktori Milić se kao nosilac u grupi našao u polufinalu, gdje je sa ubjedljivih 3:0 savladao predstavnika Bugarske. U finalu je radio protiv Ukrajinca kojeg je poslije velike borbe savladao sudijskom odlukom.

Milić je zlatom u Budimpešti potvrdio prvo mjesto na svjetskoj rang-listi, a u avgustu će u istom gradu imati priliku da se dokaže i na svjetskom prvenstvu.

Druga članica KBK Kule Nikolina Vlaški poražena je u polufinalu od reprezentativke Ukrajine, te se na kraju okitila bronzanom medaljom.

Svjetski kup, koji se po 29. put održao u Budimpešti, okupio je više od 3000 kikboksera iz čitavog svijeta.