Vladimir Bilić pobjednik šahovskog turnira "Sretenje" na Sokocu

20.02.2022. 19:15
0
IZVOR: Katera

Član Šahovskog kluba "Drina" iz Višegrada Vladimir Bilić pobjednik je ovogodišnjeg Šahovskog turnira "Sretenje", koji je održan u opštini Sokolac.

Drugo mjesto na turniru osvojio je član ŠK "Hercegovac" iz Bileće Boris Perišić, dok je trećeplasirani bio Dragoslav Ivanović iz ŠK "Gorski" iz Rogatice.

Predsjednik ŠK "Glasinac" iz Sokoca, koji je organizator "Sretenjskog turnira", Predrag Batinić rekao je u izjavi za Novinsku agenciju SRNA da su učesnici turnira igrali devet kola po švajcarskom sistemu, po kome najbolji igrači igraju međusobno, kako je i uobičajeno za većinu turnira.

Slika

Foto: SRNA

Batinić je istakao da je na ovogodišnjem turniru učestvovalo 24 igrača, među kojima je bilo nekoliko fide majstora, kakav je i sam ovogodišnji pobjednik Vladimir Bilić.

On je naveo da su u "Glasincu", organizatoru ovog takmičenja, srećni što su uspjeli po 18. put da okupe svoje prijatelje iz svih opština Sarajevsko-romanijske i gornjodrinske regije i šire, i što održavaju tradiciju povodom Dana i slave kluba, prenosi SRNA.

Šahovski turnir "Sretenje" održan je danas na Sokocu povodom Dana i krsne slave Šahovskog kluba "Glasinac" - Sretenja Gospodnjeg.

Komentari 0
Povezane vijesti
Kratka istorijska retrospektiva bolnice Glavnog štaba Vojske Republike Srpske Kratka istorijska retrospektiva bolnice Glavnog štaba Vojske Republike Srpske
Ekipa OŠ "Risto Proroković" iz Nevesinja prva na MOI Republike Srpske u šahu Ekipa OŠ "Risto Proroković" iz Nevesinja prva na MOI Republike Srpske u šahu
Održane MOI Republike Srpske u šahu u Istočnoj Ilidži (FOTO) Održane MOI Republike Srpske u šahu u Istočnoj Ilidži (FOTO)
Najčitanije
  • Na današnji dan umrla Milunka Savić
    2h 30m
    0
  • Žena poginula u slijetanju vozila u kanjon Rzava
    22h 8m
    0
  • Peti oktobar 25 godina kasnije - dan koji je promijenio Srbiju
    2h 25m
    3
  • Prva nagrada na "Danima tikve" pripala Milanku Stanojeviću iz Foče
    17h 50m
    0
  • U Istočnom Sarajevu počela manifestacija „Dani tikve“ (FOTO)
    23h 15m
    0