Vojsku Crne Gore pripremaju za izlazak na ulice

25.02.2020. 08:44
0
IZVOR: Tanjug

Dio pripadnika Vojske Crne Gore (VCG) dobio je instrukcije od svojih starješina da bi u slučaju pogoršanja bezbjednosne situacije zbog protesta povodom spornog Zakona o slobodi vjeroispovesti, mogao biti angažovan kao pomoć policiji u očuvanju javnog reda i mira, pišu "Večernje novosti".

Kako navodi beogradski dnevnik, ovaj potez crnogorskog vojnog vrha izazvao je nezadovoljstvo pripadnika VCG, koji u tome vide pokušaj da oružane snage stave u službu politike i okrenu ih protiv sopstvenog naroda.

Zebnju crnogorskih oficira i vojnika dodatno pojačavaju glasine o mogućem angažovanju prijateljskih susjednih zemalja, dodaju "Novosti", koje pišu i da su Hrvatska i Slovenija ovaj poziv navodno odbile.

List dodaje i da, uprkos negiranju crnogorskih vlasti da bi u slučaju pogoršanja situacije mogle da se uključe specijalne snage iz Prištine, i dalje zbog toga među pripadnicima VCG lebdi zebnja.

"Novosti" navode i da je pripadnicima VCG zabranjeno da učestvuju na litijama u organizaciji Srpske pravoslavne crkve, koje je crnogorski režim proglasio političkim aktivnostima.

Vojnici su tako, navode "Novosti", stavljeni u klinč i između zakona o vojsci i svojih porodica i prijatelja koji učestvuju na skupovima.

Komentari 0
Povezane vijesti
Detalji udesa u Crnoj Gori: Poginula žena Detalji udesa u Crnoj Gori: Poginula žena
Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži Sjećanje na Vidovdan 1994. godine u Srpskoj Ilidži
Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba Sjećanje na zločin u Pivi: U jednom danu ubijeno 520 Srba
Najčitanije
  • Program manifestacije „4. avgust – da se ne zaboravi“
    4h 3m
    0
  • Građani pokrenuli inicijativu za moratorijum na izgradnju stambenih zgrada u Istočnom Sarajevu
    21h 6m
    16
  • Ženu udario grom, helikopterom prebačena u bolnicu
    2h 25m
    0
  • "Marš odbrane" na Ilinjaču 21. jula
    21h 3m
    1
  • ViK Istočno Sarajevo: Vanredno obavještenje
    2h 53m
    0