Vučić: Nema priznanja nezavisnosti Kosova ni faktički, ni "de jure"

11.03.2023. 14:38
6
IZVOR: Tanjug

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da Srbija neće priznati nezavisnost Kosova ni faktički, ni "de jure", ali da želi mir sa Albancima.

Vučić je, obraćajući se građanima u Vranju, tokom posjete Pčinjskom okrugu, rekao da nikada neće biti onaj koji potpisuje nezavisnost Kosova.

- Nema predaje. Činimo sve što možemo da uvek budemo uz narod svakog srpskog mesta na Kosovu i Metohiji, i svuda na jugu Srbije. Naša prva obaveza je da čuvamo svoju državu, druga da čuvamo nacionalne interese, a ispred svega da čuvamo mir i stabilnost - naglasio je Vučić.

On je dodao da se geopolitička situacija u Evropi i svijetu drastičnije i dramatičnije promijenila sukobom u Ukrajini, nego padom Berlinskog zida.

Vučić je pozvao građane da podrže i pruključe se njegovom "narodnom pokretu za Srbiju" koji će, kako je rekao, biti formiran krajem maja ili početkom juna, kako bi okupilo što više ljudi, radi očuvanja Srbije, koju čekaju iskušenja u naredne dvije godine.

On je najavio ulaganja u Vranje, te dodao da će država voditi računa o Srbima u Bujanovcu, gdje su ih iz vlasti istisnuli Albanci.

Vučić je prethodno posjetio Vladičin Han, gdje se u manastiru Mrtvica sastao sa Njegovim preosveštenstvom episkopom vranjskim Pahomijem, a posjetio je i domaćinstvo Novice Stamenkovića u selu Kunovo.

Tokom dana Vučić će posjetiti i Bujanovac, gdje će posjetiti Osnovnu školu "Branko Radičević", gdje je završena prva faza rekonstrukcije, zatim će u Trgovištu posjetiti novu vatrogasnu stanicu.

Vučić će potom u Bosilegradu posjetiti rekonstruisani vrtić "Dečija radost" i obratiti se stanovništvu, a na kraju će posjetiti Vlasinsko jezero i mjesto izgradnje kolektora otpadnih voda.

Komentari 6
  • Generic placeholder image
    Mladen 12.03.2023. 14:10
    Covjek zlo. Toliko je zla nanjeo Srpskom narodu , vise i od autosovinista tvoraca jugo hrvatske monarhije karadjordjevica ( srbijanci mu tepaju cika pera ( sera)).
    Milosevic, onaj sto ga englezi skratise za glavu, franceticev sestric tadic pa picousti… svaki na svoj nacin upropastavali Srpski narod- bitange dovedene od kletih engleza.
    Pitam se ko je sledeci?
  • Generic placeholder image
    Skijaš 11.03.2023. 18:55
    Ko vjeruje picoustom velika je budala.
  • Generic placeholder image
    @Građanin 11.03.2023. 18:01
    Kojem putu? Koji je cilj tog puta?
  • Generic placeholder image
    Zavoranj 11.03.2023. 16:38
    Nikad, niđe, niko nije pravio 2 partije sem Slobe i Mire, i sad ovaj, ali on je vlasnik obadvije.
    Na jednoj listi nosioci Aca a na drugoj VUČIĆ.
  • Generic placeholder image
    Građanin 11.03.2023. 15:55
    Neka Bog da snagu predsjedniku da istraje na tom putu, amin! Ako bi posustao bilo bi to prokletstvo na njega i njegove potomke tako strašno da bi svi vidjeli i znali zašto!
  • Generic placeholder image
    Miloš 11.03.2023. 15:41
    Klasična kupovina vremena, jer ne zna šta da radi...žvaljo
Povezane vijesti
KFOR: Jedinica takozvanih kosovskih bezbjednosnih snaga greškom skrenula u Sjevernu Mitrovicu KFOR: Jedinica takozvanih kosovskih bezbjednosnih snaga greškom skrenula u Sjevernu Mitrovicu
Albanci koji su pokušali otmicu srpske djevojčice pušteni na slobodu Albanci koji su pokušali otmicu srpske djevojčice pušteni na slobodu
Srpska lista dobila devet gradonačelnika Srpska lista dobila devet gradonačelnika
Najčitanije
  • Prvi slučaj u Istočnom Sarajevu: Otac u zatvoru zbog neplaćanja alimentacije
    17h 46m
    1
  • Kako je trubač iz Leskovca prevario cijelu tursku vojsku: Zbog njega je Srbija dobila Kumanovsku bitku
    16h 47m
    3
  • Zahvalnica Bjelici za pomoć prilikom adaptacije prostorija Jedinice žandarmerije
    17h 2m
    0
  • Obavljeno oko 270 besplatnih pregleda dojki
    14h 30m
    0
  • Paljanin upahšen zbog sumnje da je prijetio sugrađaninu
    20h 31m
    0