Zaharova: Srbi direktna žrtva municije sa osiromašenim uranijumom

10.04.2023. 17:52
0
IZVOR: srna.rs

Portparol Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova ocijenila je danas da Velika Britanija isporukama municije sa osiromašenim uranijumom Kijevu želi da pretvori teritoriju Ukrajine u "spaljenu zemlju" i ukazala da je NATO koristio tu municiju tokom bombardovanja SR Jugoslavije i Srbije 1999. godine.

Zaharova je podsjetila da je u zoni odgovornosti italijanskih vojnika u Jugoslaviji bačeno više od polovine municije sa osiromašenim uranijumom korišćene u agresiji NATO-a na Srbiju.

- Srbima je bila dodijeljena uloga direktnih žrtava, a Italijanima sekundarna - proučavano je kako osiromašeni uranijum utiče na osoblje koje ga koristi - napisala je Zaharova na svom "Telegram" kanalu.

Ona je istakla da sve veći broj italijanskih vojnika podnosi tužbe protiv svog ministarstva odbrane, a glavni razlog je isti - onkologija, odnosno rak koji se dobija pri rukovanju municijom sa osiromašenim uranijumom", navela je Zaharova.

Komentari 0
Povezane vijesti
Pomen Srbima koji su ubijeni u zloglasnom logoru „Silos“ Pomen Srbima koji su ubijeni u zloglasnom logoru „Silos“
Tri decenije od zatvaranja "Silosa" - zloglasnog logora za Srbe Tri decenije od zatvaranja "Silosa" - zloglasnog logora za Srbe
U njihovoj "normalnoj državi" nema Srba U njihovoj "normalnoj državi" nema Srba
Najčitanije
  • Porodična drama u Sokocu
    8h 10m
    2
  • Sjećanja Hrešana na dolazak Austrougarske imperije u BiH
    8h 39m
    31
  • Leo, najmlađi logoraš iz Silosa
    22h 48m
    1
  • Mihailo Madžarević - Ratnik kojem su se divili srpski kraljevi
    8h 41m
    1
  • Lukijan Mušicki - književnik i monah
    21h 37m
    1