Zatražen pritvor zbog nasilja u porodici

24.08.2023. 17:00
1
IZVOR: srna.rs

Okružno javno tužilaštvo u Istočnom Sarajevu zatražilo je pritvor za muškarca čiji su inicijali M.K. zbog nasilja u porodici.

On je osumnjičen da je u dva navrata prijetio supruzi čiji su inicijali K.K, i to šaljući joj prijeteće poruke na telefon, čime je prekršio i mjere hitne zaštite koje se odnose na zabranu približavanja i kontaktiranja žrtava nasilja u porodici, saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva u Istočnom Sarajevu.

U obrazloženju prijedloga pritvora navodi se da je osumnjičeni svojim ponašanjem kod supruge izazvao strah za ličnu i bezbjednost maloljetne djece.

Muškarac M.K. osumnjičen je da je svojim ponašanjem ugrozio spokoj, tjelesni integritet i duševno zdravlje članova svoje porodice.

Pritvor je predložen zbog opasnosti da bi osumnjičeni boravkom na slobodi mogao uticati na svjedoke, te uništiti, sakriti, izmijeniti dokaze ili tragove važne za krivični postupak, te ponoviti krivično djelo.

Tužilaštvo je prijedlog za određivanje pritvora uputilo Osnovnom sudu na Sokocu.

Komentari 1
  • Generic placeholder image
    Merc 24.08.2023. 18:39
    pa što nekažete ko je M. K. da se zna
Povezane vijesti
Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu Humanitarna svirka za Milku, Dragana i Darka u Istočnom Novom Sarajevu
Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO) Opština Istočna Ilidža dodijelila 62 studentske stipendije (FOTO)
Teniski klub "Meridian" najbolji u BiH! Teniski klub "Meridian" najbolji u BiH!
Najčitanije
  • Gavrilo Princip – Pucanj za slobodu
    7h 12m
    36
  • Generacija iz Ilijaša proslavila maturu koju nikada nije imala
    14h 2m
    0
  • „Kasperijada“ danas u Palama
    13h 2m
    0
  • Zgrade Parlamenta i Savjeta ministara BiH sagrađene na srpskom groblju
    13h 36m
    8
  • Služen parastos poginulim borcima iz Kasindola (FOTO)
    15h 0m
    0