Мали Оливер у понедјељак путује на лијечење у Будимпешту

15.01.2021. 16:16
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Оливер Пал Гајоди, једногодишњи дјечак из Бајмока, који је учинио да се људи из цијеле Србије, Мађарске, Босне и Херцеговине, и многих других земаља уједине и покажу колико су племенити, коначно креће у понедјељак пут Будимпеште.

Он ће у Будимпешти примити золгенсму, најскупљи лијек на свијету који лијечи смртоносну спиналну мишићну атрофију, преноси Блиц.

Акција сакупљања новца за Оливера Пал Гајодија вођена је на интернету, затим уз помоћ хуманитарних базара, слањем СМС порука, разних игара и на све друге начине који су допринијели да новац буде сакупљен.

Вијест о путу овог малог борца за Будимпешту на Фејсбуку је подијелила његова мајка Тимеа, која се у дирљивој објави још једном свима захвалила на помоћи коју су упутии њеном сину.

Он ће у Будимпешти примити золгенсму, најскупљи лијек на свијету који лијечи смртоносну спиналну мишићну атрофију, преноси Блиц.

Акција сакупљања новца за Оливера Пал Гајодија вођена је на интернету, затим уз помоћ хуманитарних базара, слањем СМС порука, разних игара и на све друге начине који су допринијели да новац буде сакупљен.

Вијест о путу овог малог борца за Будимпешту на Фејсбуку је подијелила његова мајка Тимеа, која се у дирљивој објави још једном свима захвалила на помоћи коју су упутии њеном сину.

– Драги пријатељи! Да ли нам вјерујете да смо ми још увијек у невјерици да смо прикупили средства за золгенсму и то уз вашу помоћ! Сваког дана осјећамо неизмјерну захвалност што сте послали Оливера, борили се свим срцем за његов лијек! Ја као његова мама жељела бих да вам се још једном захвалим за оно што сте учинили за нашу породицу! Неизмјерно хвала свима вама који сте одвојили за једну поруку и за безброј порука, и за уплату, и за наградне игре, и за лицитације, и за базаре. Велико вам хвала.

Такође, хвала пуно свим запосленима у Фондацији Буди хуман, хвала свим администраторима српске и мађарске групе за надметање, хвала компанијама на уплатама, на њиховој понуди са производима, и наравно нашим драгим пријатељима. Захваљујући свима вама наш мали Оливер сада има прилику да има љепши и здравији живот!

Постајемо мало узбуђени прије великог пута! У понедјељак ујутро крећемо за Будимпешту до болнице Бетхесда! Мој драги синчић може кренути путем исцјељења, јер си ти ( ти – јер се и теби који читаш овај пост обраћам) као један човек стао уз нас! Хвала, хвала свима – написала је Тима.

Коментари 0
Повезане вијести
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској Српски баскеташи освојили бронзу у Пољској
Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави Баскеташи Србије у полуфиналу Свјетског првенства у Варшави
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    15h 8m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    14h 54m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    16h 15m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    13h 31m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    15h 20m
    0