МУП Републике Српске обиљежава Дан полиције

04.04.2020. 08:26
0
ИЗВОР: Srna

Министарство унутрашњих послова Републике Српске обиљежиће Дан полиције - 4. април, али за разлику од претходних година, због епидемије вируса корона, неће бити организованог програма и низа планираних активности.

У Министарству унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске речено је Срни да ће у присуству најужег руководства Министарства бити положени вијенци и служен парастос на Централном спомен-обиљежју код сједишта МУП-а у Бањалуци за 782 погинула полицајца у одбрамбено-отаџбинском рату и организовано добровољно давање крви.

-Осим овога, све организоване активности смо обуставили. Био је предвиђен низ догађаја - спортске активности, дан отворених врата, тактичко-технички збор, вјежба припадника полиције, али је све одгођено због садашње ситуације- навели су у МУП-у Српске.

Полиција, као једина оружана формација, стуб је очувања безбједности Републике Српске, а њени припадници свакодневно брину о безбједности грађана и њихове имовине широм Српске.

Министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач рекао је да полиција успјешно ради на свим задацима који су јој повјерени, посебно када је ријеч о чувању јавног реда и мира, борбе са организованим криминалом и свим облицима тешког криминалитета.

-У томе смо у протеклој години имали веома добре и запажене резултате и веома је битно да смо одржали безбједност на територији Српске- истакао је Лукач.

Припадници полицијских формација дали су велики допринос формирању и одбрани Републике Српске, а у рату су животе положила 782 полицајца.

Полиција Републике Српске формирана је 4. априла 1992. године и извршна је институција, оперативни и истражни орган МУП-а.

На њеном челу је директор Полиције, а тренутно ту дужност обавља Дарко Ђулум.

Главне организационе јединице Полиције Републике Српске су полицијске управе које су у складу са формацијским промјенама из 2017. године наслиједиле некадашње центре јавне безбједности.

За сложеније полицијске задатке задужени су припадници Жандармерије, а најелитнија формација је Специјална антитерористичка јединица.

Коментари 0
Повезане вијести
Упозорење грађанима на лажне СМС поруке о саобраћајним казнама Упозорење грађанима на лажне СМС поруке о саобраћајним казнама
Соколац: Oбиљежaвање 34 године од прве смотре милиције Соколац: Oбиљежaвање 34 године од прве смотре милиције
Концерт Полицијског оркестра за ученике основних школа Концерт Полицијског оркестра за ученике основних школа
Најчитаније
  • Данас обиљежавање 34 године од злочина у Добровољачкој
    1h 36m
    2
  • Трагедија у Сарајеву: Радник пао са крова и погинуо
    14h 53m
    0
  • Пола милиона евра за унапређење компетенција ученика и студената машинске струке
    23h 58m
    1
  • У Србији активиран систем „Пронађи ме“: Нестала петнаестогодишња дјевојчица
    15h 43m
    0
  • "Ђурђевдански уранак на Романији" окупио око 60 планинара
    16h 0m
    0