На Игману пронађени остаци жртве српске националости

12.09.2022. 14:51
0
ИЗВОР: srna.rs

Посмртни остаци најмање једне жртве протеклог рата пронађени су данас приликом ексхумације на Игману, а највјероватније је ријеч о лицу српске националности које је на овом подручју нестало 1993. године, саопштено је данас из Института за нестала лица БиХ.

Посмртни остаци ће данас, по окончању ексхумације на локалитету Мразиште, Велико поље, бити пребачени у костурницу "Свети Марко" у Миљевићима гдје ће услиједити њихова криминалистичко-техничка и судско-медицинска обрада.

Идентитет жртве биће са сигурношћу утврђен путем ДНК-а анализе, а након изузимања коштаних узорака.

Ексхумација на Игману извршава се по наредби Суда БиХ, а њоме руководи Тужилаштво БиХ.

Коментари 0
Повезане вијести
Шта значи долазак америчких тужилаца у Дервенту за некадашње логораше у Српској? Шта значи долазак америчких тужилаца у Дервенту за некадашње логораше у Српској?
Пуцњава на мјесту сјећања и окупљања Срба код Лукавца Пуцњава на мјесту сјећања и окупљања Срба код Лукавца
Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне Карта у једном правцу за Србе протјеране из Сарајева, Херцеговине и Средње Босне
Најчитаније
  • Битка за Рогатицу - Једна од највећих битки четника против Нијемаца и усташа (ВИДЕО)
    18h 11m
    27
  • Грађани покренули иницијативу за мораторијум на изградњу стамбених зграда у Источном Сарајеву
    12h 0m
    8
  • Кнез Иван Кнежевић - Иво од Семберије
    18h 7m
    0
  • Освештан Храм Светих Козме и Дамјана у Барама, служио митрополит Хризостом
    18h 19m
    0
  • "Дани љекобиља" окупили бројне љубитеље природе на Романији
    19h 43m
    0