На Јарињу ухапшен Србин који је кренуо на сахрану убијеног Недељковића

01.10.2023. 13:11
0
ИЗВОР: srna.rs

Србина Лазара Ј. из Звечана ухапсила је полиција самопроглашеног Косова на административном прелазу Јариње, док је са породицом, пријатељима и сународницима кренуо на сахрану Стефана Недељковића у Врњачку Бању, саопштено је из Канцеларије Владе Србије за Косово и Метохију.

У саопштењу је наведено да је Лазар Ј. без разлога изведен из аутомобила, у коме се налазио и приведен на прелазу Јариње, док је остала колона Срба која је кренула на сахрану Стефана Недељковића наставила пут према Врњачкој Бањи.

Канцеларија је обезбиједила адвоката који покушава да утврди све околности хапшења.

У саопштењу се наводи да тренутак који је Приштина изабрала за привођење Лазара Ј. показује директну и срачунату намјеру Аљбина Куртија и његових екстремиста да Србима загорчају живот, да их хапшењима, лажним оптужницама, пребијањима, вријеђањима по националној основи натјерају да напусте своја вјековна огњишта и сјевер Косова и Метохије етнички очисте од Срба.

- За све то вријеме међународна заједница ћути и нијемо посматра иживљавање и прогон Срба невољна да уразуми Куртија и спречи га да запали буре барута на овим просторима - наведно је у саопштењу.

Бојан Мијаиловић и Игор Миленковић, који су убијени у Бањској код Звечана, данас ће бити сахрањени у својим родним мјестима у општини Лепосавић, а Стефан Недељковић из Звечана у Врњачкој Бањи.

У сукобу са полицијом самопроглашеног Косова у недјељу, 24. септембра, у селу Бањска страдали су Стефан Недељковић, Игор Миленковић и Бојан Мијаиловић, а погинуо је и један полицајац.

Званичници Србије су саопштили да су Срби брутално ликвидирани, након рањавања и предаје.

Коментари 0
Повезане вијести
Данас сахранa Љиљане Зелен Караџић Данас сахранa Љиљане Зелен Караџић
У петак сахрана Љиљане Зелен Караџић У петак сахрана Љиљане Зелен Караџић
У Великој Британији сваки мјесец хапсе хиљаду педофила У Великој Британији сваки мјесец хапсе хиљаду педофила
Најчитаније
  • Да се не заборави: Егзодус 1996. године
    18h 31m
    13
  • Живи и мртви сарајевски Срби у истој колони
    18h 59m
    8
  • Лазар Дрљача -Тражим помиловање
    10h 5m
    3
  • Судар на Врацама, једно лице тешко повријеђено
    19h 57m
    1
  • Приче о именима која живе на мапи Источног Сарајева – Зоран Боровина, симбол храбрости и вођства
    16h 59m
    0