На сјеверу КиМ билборди "Добро дошли у ЗСО"

01.08.2022. 10:25
0
ИЗВОР: tanjug.rs

Све четири општине на сјеверу Косова и Метохије јутрос су освануле са порукама "Добро дошли у Заједницу српских општина".

На билбордима и плакатима широм Косовске Митровице, Лепосавића, Зубиног Потока и Звечана су пароле "Ово је ЗСО", симболи, али и поруке на енглеском језику које промовишу ЗСО.

Те поруке истакнуте су на главном шеталишту у сјеверном дијелу Косовске Митровице, као и на билбордима на улазима и излазима у четири општине.

Више од девет година, тачно 3.391 дан Приштина одбија да спроведе Први Бриселски споразум и формира Заједницу српских општина, а више пута претходних дана могле су се чути поруке и захтјеви Срба са Косова и Метохије да желе формирање ЗСО и да је то преузета обавеза коју Приштина мора да испуни.

Коментари 0
Повезане вијести
Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српског народа Руски инструктор за борбе прса у прса који је дао живот за Републику Српску и слободу српс...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца Дан када је за одбрану Српске Илиџе и српског народа животе дало 12 Илиџанаца
Најчитаније
  • „Касперијада“ сутра у Палама
    21h 9m
    0
  • Труднице тужбама засуле Фонд здравственог осигурања
    11h 47m
    0
  • На Електротехничком факултету промовисано 49 инжењера и један мастер електротехнике (ФОТО)
    19h 20m
    0
  • Вечерас "Конференција беба" у Источној Илиџи
    22h 52m
    0
  • Изабрано трочлано предсједништво беба у Источној Илиџи, најмлађа беба Тадеј Симић
    12h 12m
    0