Наш град богатији за дјечака

18.01.2023. 08:14
0
ИЗВОР: katera.news

У породилишту болнице у Источном Сарајеву у току протекла 24 часа рођен је један дјечaк.

Љекарску интервенцију затражило је 50 пацијената.

Град уредно снабдијевен водом и електричном енергијом.

У породилишту болнице у Фочи у току протекла 24 часа није било рођених беба.

Љекарску интервенцију у болници у Фочи затражио је 21 пацијент.

У Дому здравља „Др Љубомир Ћеранић“ у Сокоцу љекарску интервенцију затражило је 14 пацијенатa.

Територијалне ватрогасне јединице у протекла 24 часа имале су једну интервенцију.

Рогатица,

Техничка интервенција, исцрпљивање воде да не уђе у подрумске просторије, јутрос у периоду од 3.30 до 5.30 часова у дворишту породичне куће.

На магистралном путу Невесиње-Гацко у мјестима Риља и Фојница саобраћај је потпуно обустављен због изливања ријеке Заломке, саопштено је из Ауто-мото савеза Српске.

На осталим путевима у Републици Српској и ФБиХ коловози су мокри и клизави, а у котлинама и уз ријечне токове магла смањује видљивост.

Због радова у тунелу "Чељиговићи" на магистралном путу ентитетска граница Лапишница-Љубогошта, измијењен је режим саобраћаја.

Саобраћај се одвија једном коловозном траком Због активираног клизишта на магистралном путу Фоча-Горажде, у мјесту Филиповићи, на самој линији разграничења, те на регионалном путу Укрина-Горња Вијака.

На гранични прелаз у БиХ нема дужих задржавања.

У Републици Српској и ФБиХ у пријеподневним часовима и током дана повремено ће падати слаба киша, на сјеверу и сјевероистоку ће бити претежно суво уз сунчане периоде, док ће послије подне и падавине јачати у Херцеговини гдје ће бити и пљускова са грмљавином уз обилније падавине, а затим и у сарајевско-романијској регији.

Увече и у ноћи јача киша захватиће и сјеверне предјеле, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

У првом дијелу дана дуваће умјерен до јак вјетар, у Херцеговини уз олујне ударе, јужни и југозападни.

На крајњем сјеверу и сјевероистоку дуваће слаб до умјерен вјетар који ће крајем дана слабити. Дневна температура ваздуха биће од девет на југозападу до 16 истоку, у вишим предјелима на западу од пет степени Целзијусових.

Јутрос је у већини крајева облачно вријеме са кишом, а на планинама је регистрован и слаб снијег, подаци су Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура у 8.00 часова: Бјелашница минус два, Хан Пијесак и Чемерно четири, Бањалука и Дрвар пет, Добој, Тузла и Соколац седам, Бијељина осам, Сарајево и Зеница девет, Сребреница, Билећа и Мостар 11, а Неум 16 степени Целзијусових.

У протекла 24 часа највише кише пало је на подручју Гацка 128 литара по метру квадратном, затим у Невесињу и Чемерну 116, Билећи 95, у Требињу 70, у Калиновику 68, а у Фочи 51 литар и по метру квадратном.

У Дринић у су пала 34 литра кише по метру квадратном, у Вишеграду 32 литра, Новом Граду 31, Сребреници 29, на Сокоцу 28, Хан Пијеску 24, Мраковици и Рудом 21, у Приједору и Српцу 12, Мркоњић Граду и Зворнику 11, а у Градишци, Бањалуци, Шипову, Добоју и Бијељини испод 10 литара по метру квадратном.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра претежно сунчано и топлије Сутра претежно сунчано и топлије
Наш град богатији за дјечака Наш град богатији за дјечака
Сутра претежно сунчано и топлије Сутра претежно сунчано и топлије
Најчитаније
  • У Источној Илиџи еутаназирано стадо оваца због бруцелозе
    23h 8m
    0
  • Посне чоколадне кекс куглице
    1h 41m
    0
  • Милева Марић Ајнштајн – 150 година од рођења научнице
    22h 19m
    0
  • Упознајте град у којем је рођен Свети Никола (ВИДЕО)
    19h 31m
    1
  • Са тржишта БиХ повлачи се ајлајнер
    19h 6m
    0