Настављена потрага за Данкиним тијелом

10.04.2024. 08:43
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Седми дан од хапшења осумњичених за убиство двогодишње Данке Илић на терену у Борском округу, и данас се наставља се потрага за тијелом дјевојчице. Припадници Управе криминалне полиције (УКП) из Београда и Бора прегледају околину куће Д. Д, осумњиченог за убиство мале Данке.

Припадници Управе криминалне полиције (УКП) Бор и београдског УКП-а заједно са ватрогасни камион са посебном опремом за претрагу терена у уторак су стигли у село Злот у околину куће Д. Д. осумњиченог за убиство двогодишње Данке Илић.

Инспектори прегледају околину, док припадници Сектора за ванредне ситуације и даље прегледају поток који је у близини, преноси РТС.

У понедјељак се претраживао други дио Лазаревог кањона, након што је полиција, заједно са спасилачким тимом и Горском службом спасавања, претражила првих 3,5 километара. Претражена је и јама изнад кањона, дубока 70 метара.

Двогодишња Данка Илић нестала је 26. марта на породичном имању.

Након 10 дана потраге и детаљних провера свих трагова и информација, полиција је ухапсила два 50-годишња мушкарца из Бора, осумњичена за убиство, и они су спроведени у Више јавно тужилаштво у Зајечару на саслушање.

Ријеч је о радницима "Водовода", којима је одређен притвор до 30 дана. На терет им се ставља кривично дјело – тешко убиство у саизвршилаштву.

Тужилаштво је саопштило да је Д. Д. признао злочин, док се Ј. С. бранио ћутањем. Ухапшени су отац и брат једног од осумњичених због сумње да су помогли да се тијело премјести на за сада непознату локацију. Брат осумњиченог за убиство Д. Д. преминуо је у Полицијској управи у Бору.

У међувремену, директор ЈП "Водовод" у Бору поднио је оставку из, како је навео, моралних разлога.

Коментаришући убиство двогодишње дјевојчице Данке Илић, предсједник Србије Александар Вучић рекао је да ће предложити Влади да се поново уведе смртна казна за најтежа кривична дјела.

Коментари 0
Повезане вијести
Потврђена оптужница за убиство двогодишње Данке Илић Потврђена оптужница за убиство двогодишње Данке Илић
Двије године од случаја Данке Илић: Тијело није нађено, нема ни кључних доказа Двије године од случаја Данке Илић: Тијело није нађено, нема ни кључних доказа
Готова реконструкција убиства Данке Илић: Тужилаштво чека само још једну анализу до коначне одлуке Готова реконструкција убиства Данке Илић: Тужилаштво чека само још једну анализу до коначн...
Најчитаније
  • Времеплов - У великом пожару на Башчаршији изгорјело 1.600 српских дућана
    15h 48m
    4
  • Жељко Пржуљ – Владика (одломак)
    14h 40m
    0
  • „Корана ко рана“ – Страдање Срба у селу Рујница код Цазина (одломак)
    30m
    0
  • Емануел Жофре има најбоље шансе да буде наредни високи представник у БиХ
    21h 48m
    1
  • Одржан Сајам Црвеног крста у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)
    20h 59m
    1