Николина Покрајац, као најбољи студент четврте године Електротехничког факултета /ЕТФ/ Универзитета у Источном Сарајеву, изјавила је да се упорност и труд, као и тежња ка стварању боље верзије себе увијек исплате, додајући да стечено знање човјеку нико не може да одузме.
Николина, чији је просјек оцјена девет на студијском програму Рачунарство и информатика, рекла је да је одувијек гајила посебну љубав према математици и информатици, те напомиње да то двоје спаја Електротехнички факултет.
- Одлучила сам се за овај факултет, јер сам чула добре препоруке, да је квалитетан план и програм, стручан наставни кадар и да прате трендове који постоје у свијету када је ријеч о извођењу наставе - изјавила је Покрајчева за Срну.
Покрајчева је завршила Трећу гимназију у Сарајеву, гдје и сада живи, те наводи да је у средњој школи развила посебну љубав према математици и информатици.
Раније се бавила спортом, док је то сада сведено на рекреативни ниво, а тренутно, како каже, највише времена проводи у раду на рачунару и читајући књиге.
Говорећи о годинама студирања на ЕТФ-у у Источном Сарајеву, Покрајчева је навела да је то за њу предивно искуство, као и да је уз добру организацију могуће све обавезе правовремено завршити и имати друштвени живот.
Она сматра да је знање битно, да је увијек на цијени и да је то највеће богатство које је покретач напретка у свијету.
Она је додала да су можда у ранијем периоду Електротехнички факултет првенство студирали мушкарци, али да се тај тренд временом промијенио због развоја интересовања и код дјевојака за овај студиј.
- Радила сам одређене пројекте за факултет, док су одређени настали приватно са жељом за додатним унапређењем знања. Међу пројектима који су углавном били израда апликација, издвојила бих један који у себи обједињује практичан рад у лабораторији и процес кодирања, а то је израда мини ЦНЦ уређаја - навела је Покрајчева.
Она је напоменула да је остало да положи још неколико испита, те изради дипломски рад, а планира након тога уписати мастер и наставити са стручним усавршавањем.
- Можда је још рано да говорим о неким плановима када је запослење у питању, али све могућности су отворене, од рада на факултету до неких компанија и слично - навела је Покрајчева.
Продекан за наставу на ЕТФ-у Универзитета у Источном Сарајеву Срђан Лале о Николини говори све најбоље, истичући да она припада групи вриједних студената који су увијек први на испитним роковима и редовно завршавају обавезе.
Он је додала да је пракса ЕТФ-а да најбољи студенти, по окончању студија, буду и запослени на факултету гдје имају прилику да, уколико желе, граде каријеру.