Опљачкана кућа Србина у Пламетини, међународна заједница да реагује

15.01.2024. 16:50
0
ИЗВОР: srna.rs

У Пламетини код Обилића опљачкана је кућа Миодрага Костића што је изазвало велико узнемирење и те породице и комшија, који оправдано страхују за безбједност и имовину, саопштено је из Канцеларије за Косово и Метохију из које напомињу да би овај и сви претходни напади требали да буду сигнал међународној заједници да реагује.

- Овим нападом је настављен низ напада на имовину Срба и Српске православне цркве /СПЦ/ у овој години јер су пре свега неколико дана опљачкане две куће повратника у селу Љубижда, у општини Исток, а јуче и црква у селу Зупче, чиме се опет прети Србима који само желе да у миру живе у својим домовима и посећују своје светиње на простору Косова и Метохије - наведено је у саопштењу.

Из Канцеларије су нагласили да је оваква пракса застрашивања Срба посебно доминантна од доласка на власт премијера самопроглашеног Косова Аљбина Кутрија, откада се биљеже бројни инциденти који за циљ имају да угрозе опстанак српског народа на Косову и Метохији.

У саопштењу је наведено да ће Канцеларија за Косово и Метохију помоћи домаћину Костићу да стане на ноге, а да је низ етничких инцидената сигнал за међународну заједницу да учини све да се престане са угњетавањем Срба на Косову и Метохији и да им се обезбиједе елементарни услови за живот у 21. вијеку - да живе слободно и безбједно на својим огњиштима.

Коментари 0
Повезане вијести
У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара Ни након 28 година није позната судбина отетих српских рудара
Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије Источна Илиџа: Молба за проналазак смјештаја за двије дјевојчице са Косова и Метохије
Најчитаније
  • Приче из Великог рата: Тројица браће Марјановић примjер како се брани отаџбина
    21h 43m
    0
  • Рогатица: Ново насеље наставља да се шири
    23h 29m
    0
  • Споменица "Жепа, јуни 1992. године" корак ка истини о мучкој засједи и убиству 45 српских војника
    17h 34m
    0
  • Блануша: Политичке разлике су нормалне и здраве, али личне увреде, подметања и неистине нису
    18h 24m
    0
  • Ђоковић срушио још један Федереров рекорд
    19h 40m
    1