Оптужница за убиство двогодишње Данке Илић пребачена у други суд

11.04.2025. 13:44
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Апелациони суд у Нишу одредио је да је Виши суд у Неготину стварно надлежан у поступку испитивања оптужнице против Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића осумњичених за убиство двогодишње дјевојчице Данке Илић.

Другостепени суд је недавно одлуку о потврђивању оптужнице вратио Вишем суду у Зајечару и наложио му да приликом поновног одлучивања између осталог буде потпуно измењено судско вијеће.

Након тога је Виши суд у Зајечару послао Апелационом суду у Нишу захтјев за одређивање другог стварно надлежног суда.

Првостепену одлуку о потврђивању оптужнице сада треба да донесе Виши суд у Неготину, а рјешењем Вишег суда у Зајечару продужен је притвор Драгијевићу и Јанковићу за још 30 дана и може трајати до 9. маја, речено је за Танјуг у том суду.

Апелациони суд је између осталог наложио првостепеном суду да у поступку поновног одлучивања нареди да се истрага допуни, обави реконструкција догађаја у истим метеоролошким условима, доба дана, а по речима оптужених и И. И, мајке дјевојчице, коју треба поново испитати у својству сведока.

Оптужницом се Срђан Јанковић и Дејан Драгијевић терете за кривично дјело тешко убиство у саизвршилаштву, док је Радослав Драгијевић оптужен за кривична дјела помоћ учиниоцу након извршеног кривичног дјела и непријављивање кривичног дјела и учиниоца.

Тужилаштво је у оптужници предложило да суд Дејана Драгијевића и Срђана Јанковића осуди на казне доживотног затвора.

Сумња се да су Дејан Драгијевић и Срђан Јанковић 26. марта у Бањском пољу код Бора најприје аутомобилом ЈКП “Водовод”, гдје су били запослени, ударили двогодишњу Данку Илић и затим је ставили у возило.

Они су, како се сумња, њено тијело бацили на депонију, одакле су га касније премјестили, а тијело дјевојчице још није пронађено.

Радослав Драгијевић се сумњичи да је сину помогао да премјести тјело дјевојчице. Рођени брат Дејана Драгијевића, Далибор Драгијевић, преминуо је 7. априла прошле године у просторијама Полицијске управе у Бору током задржавања, преноси Телеграф.

Коментари 0
Повезане вијести
Одређен притвор Бањалучанину осумњиченом за убиство на Лаушу Одређен притвор Бањалучанину осумњиченом за убиство на Лаушу
Ђермановић провео ноћ у полицији, ускоро иде пред тужиоца Ђермановић провео ноћ у полицији, ускоро иде пред тужиоца
Завршен увиђај након убиства, наложена обдукција Завршен увиђај након убиства, наложена обдукција
Најчитаније
  • Украдена три клима-уређаја из кладионице у Источној Илиџи
    7h 11m
    2
  • Зашто се у манастир Острог носе вунене чарапе?
    23h 52m
    0
  • Пољска увела санкције Милораду Додику!
    21h 3m
    8
  • Ова занимања се највише траже у БиХ
    4h 55m
    0
  • Удружење за дјецу и омладину са посебним потребама „Сунце“ из Пала прославило крсну славу
    21h 16m
    0