Осим Рашковића, приштинска полиција претукла још седам Срба

12.08.2026. 15:41
0
ИЗВОР: srna.rs

Тортуру такозване косовске полиције претрпјело је још седам Срба осим Ненада Рашковића, којег су приштински полицајци претукли у селу Дрен код Зубиног Потока, речено је на конференцији за новинаре Српске листе у сјеверној Косовској Митровици.

Поводом синоћњег злостављања Рашковића, члан Предсједништва Српске листе Игор Симић рекао је да Српска листа има потврду да је још седам лица претрпјело полицијску бруталност.

- Свако је добио бар неки ударац `случајно` приликом привођења или стављања у полицијско возило. Сви су из Ибарског Колашина. То је наставак онога што се догађало на Газиместану - навео је Симић.

Он је додао да је Српска листа тада била са својим сународницима и позивала међународне представнике да реагују, али се тортура наставила јер није кажњена.

- Знате ли како је Полицијски инспекторат проверавао да ли су људи били пребијани? Тако што су, по изјавама тих људи са којима смо се срели после претрпљене тортуре, њих ти инспектори питали да ли су тучени у присуству тих полицајаца који су их тукли? Ко је луд то да каже? - упитао је Симић.

Ненад Рашковић је јуче рекао да су га тројица полицајаца извукла из породичне куће након чега су га везали за дрво и тукли га тражећи да им да пушку коју, како је рекао, нема, а Полицијски инспекторат такозваног Косова покренуо је истагу о овим наводима.

Из Српске листе су рекли да су Рашковића претукли и малтретирали припадници тзв. косовске полиције, захтијевајући од њега да призна да је за вријеме рата починио ратни злочин над Албанцима, а позвали су Кфор и Еулекс да реагују.

Коментари 0
Најчитаније
  • Правда за чика Маринка К.
    8h 0m
    8
  • Како топлотни талас утиче на људски организам?
    22h 57m
    0
  • Церска битка: занимљивости о првој великој побједи српске војске у Великом рату
    3h 7m
    0
  • Стеван Сремац, најистакнутији реалиста српске књижевности
    8h 2m
    0
  • Запаљен љетниковац у Источном Старом Граду, полиција трага за извршиоцем
    6h 20m
    0