Пацијент хеликоптером транспортован за Београд

04.06.2023. 12:01
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници Хеликоптерског сервиса Републике Српске и медицинско техничко особље Универзитетског клиничког центра /УКЦ/ Српске извршили су хитан медицински транспорт пацијента из УКЦ-а за Београд.

Транспорт је извршен синоћ у касним вечерњим часовима, а ријеч је о пацијенту чији су иницијали В.П. /50/ која је са дијагнозом дисекције аорте хитно упућена на клинику “Дедиње” у Београду ради хитног оперативног захвата и даљег лијечења.

Припадницима Хеликоптерског сервиса Српске и љекарима и техничарима УКЦ-а ово је 24. успјешно извршени ваздушни медицински транспорт у овој години или 347. од како је успостављена ова служба, која је од 2014. године у служби грађана Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Српска Прва армија на данашњи дан ослободила Београд Српска Прва армија на данашњи дан ослободила Београд
Коковић: Возач "аудија" био под дејством психоактивних супстанци Коковић: Возач "аудија" био под дејством психоактивних супстанци
На данашњи дан ослобођен Београд На данашњи дан ослобођен Београд
Најчитаније
  • Зашто је сваки Немањић био Стефан?
    5h 31m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Вардиште - Вишеград (ВИДЕО)
    5h 30m
    0
  • Како је Наполеон прогласио Карађорђа највећим војсковођом
    17h 33m
    3
  • Мировић Танић: Контакт "кожа на кожу" од немјерљиве важности за развој пријевремено рођене дјеце
    23h 23m
    0
  • Обавјештење о радном времену на подручју општине Рогатица за 21. новембар
    22h 54m
    0