Пацијенти Сарајевско-романијске регије налазе биопсије чекају више од мјесец дана

30.08.2019. 15:59
0
ИЗВОР: Катера

Пацијенти са подручја Сарајевско-романијске регије на резултате биопсије, који се раде на одјељењу патологије у Клиничком центру Републике Српске, у Бањалуци, чекају више од мјесец дана.

Министар Шеранић каже да је упознат са тим проблемом и додаје да је за такву врсту лабораторијске претраге потребна имунохистохемија.

- То је једна специфична врста бојења самих препарата да бисте дошли до резултата. Та врста се ради на патологији у Клиничком центру, који је обасут масом узрока, које је потребно урадити - истиче Шеранић.

Министар напомиње да је више пута обавио разговоре са директором Клиничког центра РС и колегама са патологије, како би на неки начин покушали убрзати тај процес и спасити пацијенте од дуготрајних чекања резултата.

Шеранић истиче да у овом тренутку нема могућности да се такви резултати и анализе обављају у болници "Србија" у Источном Сарајеву, што због недостатка опреме, а што због тога што се, према његовим ријечима, не може у свакој болници у Српској радити сви налази.

Коментари 0
Повезане вијести
Почело обиљежавање 30 година одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање 30 година одбране Сарајевско-романијске регије
Соколац и Равна Романија у знаку сјећања на хероје одбране Српске Соколац и Равна Романија у знаку сјећања на хероје одбране Српске
Велики успјех ученика из Сарајевско-романијске регије Велики успјех ученика из Сарајевско-романијске регије
Најчитаније
  • “INKASSO” запошљава: Оглас за посао у Источном Сарајеву
    8h 23m
    0
  • Манастир Дужи – граничник између Истока и Запада
    17h 59m
    0
  • Свети владика Николај родитељима: Благодарите Богу који вам је дао децу
    17h 54m
    0
  • Вечерас концерт Павлине Радовановић у Источној Илиџи
    14h 27m
    0
  • Ауто-отпад „Брембо“ запошљава: Оглас за посао у Источном Сарајеву
    14h 39m
    1