Паљански одборници засједају по питању градње ратног музеја на Корану

21.04.2020. 18:37
1
ИЗВОР: Катера

Скупштина општине Пале сазвала је данас сједницу Колегијума СО Пале за утврђивање дневног реда за 27. сједницу, на којем је донијела одлуку да се иста одржи у сриједу, 29. априла 2020. године.

На дневном реду сједнице СО Пале наћи ће се 20 тачака, а међу њима ће се, између осталог, наћи тачка 5 која се односи на Приједлог одлуке о приступању изради измјена и допуна Регулационог плана "Коран", а који се односи на градњу ратног музеја Одбрамбено-отаџбинског рата у Палама.

Идеја о градњи и изради идејног рјешења и пројекта за градњу музеја Одбрамбено-отаџбинског рата у Палама је започета још у 2018. години и на овај пројекат се дуго чекало, а да ли ће се коначно кренути у реализацију овог пројекта остаје нам да видимо у 2020. години, за коју се још увијек тачно не зна да ли ће бити изборна, с обзиром на пандемију вируса корона.

И Борачка организација општине Пале већ годинама чека да први потез повуче општина Пале, која управо путем локалног парламента, треба да донесе одлуку о измјенама и допунама регулационог плана на локацији Коран, односно у близини сједишта Полицијске управе и некадашње зграде Владе Републике Српске.

Влада Републике Српске је општини Пале у 2018. години одобрила 500.000 КМ из "клириншког дуга" за реализацију овог пројекта, а према ранијој изјави градоначелника Источног Сарајева Ненада Вуковића, радило би се о објекту реалних и објективних димензија, али и свакако о репрезентативном објекту.

Осим овог Приједлога, на дневном реду 27. сједнице СО Пале налазе се и Информација начелника о тренутној епидемиолошкој ситуацији на подручју општине Пале, Информација о стању јавног превоза у 2019. години на подручју општине и друге.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Stjepan 22.04.2020. 00:13
    Boško dragi nema ti narod vode na Brezovicama već sad a kad si je obećao, a o uličnoj rasvjeti da i ne govorim.
Повезане вијести
Одржано донаторско вече за изградњу уљаре при Хиландару Одржано донаторско вече за изградњу уљаре при Хиландару
„Конференција беба“ 22. јуна у Палама „Конференција беба“ 22. јуна у Палама
Ученици Основне школе "Пале" за четири године прикупили више од 20 тона пластичног отпада Ученици Основне школе "Пале" за четири године прикупили више од 20 тона пластичног отпада
Најчитаније
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    15h 27m
    1
  • Сутра слава манастира Свете Тројице у Озерковићима у недјељу
    15h 47m
    0
  • Свету Гору погодио снажан земљотрес!
    6h 16m
    0
  • Албанија провоцира Србе: Погледајте шта су направили са српском заставом (ФОТО)
    5h 40m
    1
  • На вожњи "Романија зове" 120 бициклиста
    10h 26m
    1