Патријарх Порфирије 2. јула у Братунцу служи помен убијеним Србима

30.06.2022. 15:43
1
ИЗВОР: katera.news

Његова светост патријарх српски господин Порфирије долази у званичну посјету Митрополији дабробосанској поводом 30-годишњице страдања српског народа Средњег Подриња и Бирча.

У суботу 2. јула 2022. године Његова светост патријарх Порфирије уз саслужење митрополита, епископа и свештенства служиће Свету архијерејску литургију са почетком у 08:00 часова у Братунцу.

У 10.30 часова код централног спомен-крста на братуначком гробљу патријарх ће уз саслужење архијереја и свештенства служити помен страдалим Србима.

Обраћање званичника и умјетнички програм посвећен страдању Срба Средњег Подриња и Бирча почеће у 12 часова на Тргу Милоша Обилића.

Слика

 

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Pravda 30.06.2022. 21:09
    A zasto ne dodje 12 jula kad se zlocin desio?!
Повезане вијести
Патријарх Порфирије предводиће Спасовданску литију у Београду Патријарх Порфирије предводиће Спасовданску литију у Београду
Патријарх Порфирије: Љубав је почетак и крај постојања и смисао Патријарх Порфирије: Љубав је почетак и крај постојања и смисао
Братунац добија меморијални комплекс за 3.267 убијених Срба Братунац добија меморијални комплекс за 3.267 убијених Срба
Најчитаније
  • Зоран Трапара напустио Уједињену Српску
    23h 25m
    0
  • Пивска крвава бајка: Један од најсвирепијих злочина Другог свјетског рата
    7h 6m
    1
  • Осумњичени за напад на свештеника истраживан због наркотика
    22h 8m
    1
  • БиХ недостаје чак 1.760 граничара
    23h 26m
    6
  • Обиљежавање Дана oдбране Сарајевско-романијске регије 16. јуна
    22h 50m
    0