Помен за жртве усташког злочина у Криводолима

19.05.2023. 14:20
0
ИЗВОР: katera.news

У недјељу, 21. маја, у 10.30 часова код споменика у насељу Криводили код Пала биће служен парастос за невино пострадале цивиле који су убијени прије 80 година само зато што су били Срби.

Усташе су у три дана, новембра 1943. године, звјерски масакрирали више стотина цивила из села Раковац и Јеловци. Прво су, без испаљеног метка, тупим предметима и ножевима у Криводолима масакрирали више од четрдесет мушкараца из села Раковац, да би крвави пир наставили током ноћи у самом селу гдје је масакрирано или живо спаљено педесет и девет житеља, од којих четрдесет дјеце до 14 година старости.

У временима када јача историјски ревизионизам, када моћници сатанизују наш народ у покушајима да нас прикажу кривцима, важно је да развијамо културу сјећања и памћења и отргнемо од заборава све наше невине жртве.

Из Борачке организације општине Пале су позвали потомке породица убијених Раковчана и све грађане Пала да заједно помену пострадале, уз жељу да се страдање никада и никоме не понови, а нипошто на мржњу или освету.

Коментари 0
Повезане вијести
Прича о страдању српског народа: "Свједок" приказан у Штутгарту Прича о страдању српског народа: "Свједок" приказан у Штутгарту
"Веритас": Голгота купрешких Срба у хрватским казаматима 1992. године "Веритас": Голгота купрешких Срба у хрватским казаматима 1992. године
Обиљежавање 33 године од страдања Срба у Сијековцу Обиљежавање 33 године од страдања Срба у Сијековцу
Најчитаније
  • Распоред богослужења за васкршње празнике у Источном Сарајеву и Сарајеву
    13h 50m
    1
  • Сјећање на Ицу - дјевојчицу лављег срца
    14h 53m
    0
  • Јереј Видак Вујадиновић - Дјечак
    13h 55m
    0
  • Знате ли ко је Маринос Рицудис?
    12h 19m
    1
  • Сокочанка Снежана Радовић стоматолошку столицу замијенила штафелајем
    9h 47m
    4