Поново поскупљују цигарете у БиХ

18.05.2023. 18:33
0
ИЗВОР: glassrpske.com

Управа за индиректно опорезивање БиХ добила је нове цијене цигарета, а које ће важити од 1. јуна.

- Мостарска пословница 'Ataco' прослиједила је УИО и списак малопродајних цијена цигарета за пет врста цигарета које ће бити у примјени од почетка идућег мјесеца - речено је из УИО за “Радиосарајево”. Тако ће од 1. јуна кутија "Davidoff Clasica", "Golda" и "Gold Slimsa" коштати 6,40 КМ, а кутија "Boss Golda" и "Bos Blue Slimsa" 5,50 КМ.

Поједине цигарете, попут цигарета из Творнице дувана Ровињ (ТДР) од 1. марта ове године су скупље за 10 до 20 пфенига по кутији. ТДР је почетком фебруара Управи за индиректно опорезивање доставила нове малопродајне цијене цигарета које су на снагу ступиле 1. марта.

"Diva Slims" сада кошта 5,40 КМ по кутији, "Filter 160 Gold" 5,80 КМ, "Lucky Strike" 5,90 КМ, а "Rothmans King Size" 5,50 КМ.

Крајем прошле године Управни одбор Управе за индиректно опорезивање БиХ усвојио је Одлуку о утврђивању специфичне и минималне акцизе на цигарете и дуван за пушење за 2023. годину. Према усвојеној одлуци, која се заснива на Закону о акцизама у БиХ, од 1. јануара 2023. године минимална акциза износи 167.50 КМ за 1.000 комада цигарета, односно 3,35 КМ за паковање цигарета од 20 комада.

Новом одлуком специфична акциза остала је на истом нивоу, односно 1,65 КМ за паковање цигарета од 20 комада док је минимална акциза повећана са 3,33 на 3,35 КМ за исто паковање.

Акциза на дуван за пушење утврђује се у висини од 80 одсто минималне акцизе и износиће 134 КМ умјесто досадашњих 133,20 КМ по килограму.

Коментари 0
Повезане вијести
Станови у БиХ никад скупљи, објављене најновије цијене Станови у БиХ никад скупљи, објављене најновије цијене
Најскупљи аутомобил у БиХ прошле године плаћен 430.000 КМ Најскупљи аутомобил у БиХ прошле године плаћен 430.000 КМ
Какав расплет очекује БиХ: ЕУ тражи да институције докажу да могу да функционишу Какав расплет очекује БиХ: ЕУ тражи да институције докажу да могу да функционишу
Најчитаније
  • Сарајевско-романијски корпус - сами против свих (ФОТО)
    16m
    9
  • Соња и Марко након вишедеценијеске борбе добили потомство
    14h 28m
    0
  • Промјене у вртићима у Српској
    21h 26m
    0
  • ЈУ СШЦ „Источна Илиџа“: Настасја Јешић – ученик генерације
    15h 21m
    1
  • На једној локацији у Бањалуци пронађено седам поскока
    17h 21m
    0