Повеља општине Пале додијељена граду Источно Сарајево

27.08.2025. 20:42
0
ИЗВОР: srna.rs

У Палама је вечерас одржана свечана академија, поводом крсне славе општине - Велике Госпојине, на којој су додијељене повеље и признања заслужним колективима, удружењима и појединцима који су у разним сферама допринијели развоју ове локалне заједнице.

Повеља општине Пале, као највеће општинско признање, додијељено је граду Источно Сарајево за константан допринос у развоју ове локалне заједнице кроз инфраструктурне пројекте.

Градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић честитао је данас славу градској општини Пале, поручивши да је признање које добија Градска управа велико и похвално, али и дио обавезе према грађанима.

- То признање мора бити подстрек за бољи рад, јер дугујемо овим људима за повјерење које нам указују. Сваки дан настојим да радимо за сваког становника града Источно Сарајево, а самим тим и за оне у општини Пале - истакао је Ћосић новинарима уочи свечане академије.

Он је нагласио да је велика ствар бити на Палама, јер је ова општина имала пресудну улогу у стварању Републике Српске, града Српско Сарајево, а касније и Источног Сарајева.

- То се не смије заборавити. Трудимо се да град Источно Сарајево и Градска управа подједнако третирају све дијелове општина у саставу града - рекао је Ћосић.

Слика

Фото: srna.rs

На свечаној академији поводом Дана општине Пале и славе Цркве Успења Пресвете Богородице, златне плакете општине уручене су постхумно доктору Стани Савић за изузетан допринос у области здравствене заштите, а исто признање добио је и Петар Мркајић за допринос у области духовности, свједочењу и промоцији традиционалних моралних вриједности, као и Удружење "Срби за Србе" за афирмацију хуманости и очувања породице.

Сребрне плакете уручене су Ловачком удружењу "Јахорина" за вишедеценијски допринос развоју ловства и очувању ловне традиције на подручју општине Пале, Удружењу грађана "Три пута три више од игре" за промоцију баскета, спорта и здравих животних навика, као и Миланку Чобовићу за допринос на пољу културе сјећања, памћења и спашавања од заборава страдања српских цивила.

Захвалнице за промоцију Пала у области културе, спорта, хуманости, образовања добили су Предраг Јаковљевић, Ненад Томовић, Мирослав Горета, Сања Милосављевић Савић, Чедо Матовић и Смучарски клуб "Јахорина".

Слика

Фото: srna.rs

Начелник општине Пале Дејан Којић честитао је суграђанима крсну славу - Велику Госпојину, која се обиљежава низом манифестација.

Којић је рекао новинарима да су радили на уређењу урбаних и руралних подручја јер је циљ да сви суграђани буду задовољни.

- Општина Пале је доступна свим грађанима. Улажемо у пронаталитетну политику, субвенционишемо вртић `Бубамара`, помажемо приватне предшколске установе, породице са четворо и више дјеце, стипендирамо ученике, подржавамо рад Борачке организације и многих других организација и спортских колектива - истакао је Којић.

Којић је нагласио да је у припреми више значајних пројеката, а један од највећих је изградња нове еколошки прихватљиве топлане и топловодне мреже, што ће ријешити дугогодишњи проблем гријања на Палама.

Он је навео да је са градом Источно Сарајево у плану заједничка изградња мултифункционалног објекта у којем ће бити смјештена општина Пале, Градска управа и друге општинске и градске институције.

Предсједник Скупштине општине Пале Бранко Короман изјавио је да се у претходном периоду у овој локалној заједници радило у интересу свих грађана, те да могу бити задовољни учињеним.

Короман је нагласио да су и законодавна и извршна власт настојале да дјелују за добробит становника Пала.

- Надамо се да ћемо наставити у том правцу. Одговорност коју добијамо на изборима мора бити усмјерена на оно што је добро за општину Пале, без обзира на политичке припадности - истакао је Короман.

Он је позвао грађане да сутра дођу на трпезу љубави како би заједно увеличали Дан и крсну славу општине - Успење Пресвете Богородице.

Академији у Културном центру Пале, уз одборнике Скупштине општине Пале и добитнике награда, присуствовали су изасланик српског члана Предсједништва БиХ Бошко Томић, посланици у Народној скупштини Ацо Станишић и Дамјан Шкипина, савјетник у Амбасади Србије Наташа Ђорђевић, предсједник Скупштине града Источно Сарајево Бошко Југовић, начелници сусједних општина, свештенство, као и директори предузећа са подручја општине и привредници.

Коментари 0
Повезане вијести
Којић угостио џудисте „Романије“, освајаче балканских медаља (ФОТО) Којић угостио џудисте „Романије“, освајаче балканских медаља (ФОТО)
„Тројка из блока“ 25. августа у Палама „Тројка из блока“ 25. августа у Палама
„Госпојинске свечаности“ почињу 17. августа у Палама „Госпојинске свечаности“ почињу 17. августа у Палама
Најчитаније
  • Сокочанин ухапшен због пријетњи, приликом претреса пронађена већа количина оружја
    15h 51m
    1
  • Муслимански злочин пред црквом у Блажују
    10h 26m
    0
  • Годишњица смрти Петра Кочића
    17h 29m
    3
  • Славко Васић из Адашеваца, преживјели заточеник Јасеновца
    15h 19m
    0
  • ПУ Источно Сарајево: Промоција услуге електронског заказивања термина за подношење путне исправе
    11h 52m
    0