Пријем за најбоље ученике у Источној Илиџи (ФОТО)

09.06.2022. 13:53
0
ИЗВОР: katera.news

У сали Скупштине општине Источна Илиџа данас је уприличен пријем за ученике генерације, вуковце као и ученике који су освојили награде на школским такмичењима основних и средњe школе са подручја општине.

Начелник ове општине Маринко Божовић искористио је прилику да ученицима честита успјешан завршетак школовања, напомињући да вјерује да ће њихов успјех сигурно утицати на њихов лични развој, али и на развој локалне заједнице и саме Републике Српске.

- Уз помоћ локалне заједнице и шире заједнице можемо побољшати услове рада и школовања свих наших становника који ће сутра све оно што формално и неформално стекну кроз школовање пренијети на нашу локалну заједницу и тако помоћи да она, али и Република Српска буде боља – рекао је Божовић.

Према његовим ријечима, да је ниво знања који професори и наставници у овим школама преносе ученицима на високом нивоу, показују значајни успјеси ученика на међународним, али и свјетским такмичењима.

- Ове године имамо једног ученика који се пласирао и на Међународну олимпијаду из физике – рекао је Божовић и додао да Источна Илиџа може бити поносна на своје основне и средњу школу.

За најбоље ученике три основне школе и ЈУ Средњошколског центра "Источна Илиџа", додијељене су, сад већ традиционално, захвалнице, али и новчане награде.

Ученици генерације 2021/22. су: Георгина Ковач (ЈУ ОШ „Алекса Шантић“), Ана Лубура (ЈУ ОШ „Јован Дучић“), Владан Гавриловић(ЈУ ОШ „ Петар Петровић Његош“) и Филип Лаловић из ЈУ Средњошколски центар „Источна Илиџа“.

Владан Гавриловић, ученик генерације Основне школе „Петар Петровић Његош“ изразио је наду да ће уз марљив рад наставити успјехе које је постигао у основној школи.

Истом се нада и Ана Лубура, ученик генерације Основне школа „Јован Дучић“, која планира образовање наставити у Средњошколском центру Источна Илиџа.

- Пријем који је начелник Божовић је много значајан јер на тај начин показује да подржава успјехе ученика – рекла је Лубурова.

Филип Лаловић, ученик генерације Средњошколског центра Источна Илиџа, школовање планира наставити на Математичком факултету у Београду, а како каже, ово признање представља му потврду за цјелокупан досадашњи рад, труд и учење.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: katera.news

Коментари 0
Повезане вијести
Божовић Додику: Једина опасност за Српску сте Ви! Божовић Додику: Једина опасност за Српску сте Ви!
Билборди „Не у НАТО“ у Источној Илиџи Билборди „Не у НАТО“ у Источној Илиџи
Божовић: Скупштина СДС-а расправљаће о захтјеву за оставку Миличевића Божовић: Скупштина СДС-а расправљаће о захтјеву за оставку Миличевића
Најчитаније
  • Посљедњи динар освајач турнира "Коран - Пале 2025"
    8h 27m
    0
  • Велики пожар између Омиша и Макарске: Изгорјеле куће и аутомобили
    16h 46m
    1
  • Билборди „Не у НАТО“ у Источној Илиџи
    9h 1m
    6
  • Божовић Додику: Једина опасност за Српску сте Ви!
    6h 38m
    0
  • У саобраћајној незгоди провријеђена три пјешака
    7h 26m
    0