Први пут гласање у Генералном конзулату Србије у Мостару

19.06.2020. 11:53
0
ИЗВОР: Srna

Избори за народне посланике у Скупштини Србије, који су заказани за недјељу, 21. јун, биће одржани и у Генералном конзулату Србије у Мостару, потврдила је Срни конзул у овом граду Марија Бакоч.
Бакочева је нагласила да је први пут, од отварања Генералног конзулата у Мостару 2012. године, отворено и бирачко мјесто тако да ће грађани Србије моћи да остваре своје бирачко право.

Она је навела да ће бирачко мјесто бити отворено од 7.00 до 20.00 часова.

-На овом бирачком мјесту моћи ће да гласају бирачи који су се до 30. маја пријавили да ће на предстојећим изборима гласати према мјесту боравишта у иностранству- рекла је Бакочева.

Републичка изборна комисија Србије објавила је да ће се на изборима за народне посланике у Скупштини Србије у БиХ гласати на 11 изборних мјеста.

Гласачка мјеста у БиХ биће отворена у Амбасади Србије у Сарајеву, генералном конзулату Србије у Бањалуци, Генералном конзулату Србије у Мостару, Конзуларној канцеларији Генералног конзулата у Мостару са сједиштем у Дрвару, Конзуларној канцеларији Генералног конзулата у Бањалуци са сједиштем у Требињу.

Гласачка мјеста у БиХ биће отворена и у Средњошколском центру "Иво Андрић" у Вишеграду, Градској управи Добој, Средњошколском центру у Братунцу, Центру за културу "Семберија" у Бијељини, Основној школи "Свети Сава" у Зворнику, те у Основној школи "Десанка Максимовић" у Приједору.

Право гласа има 6.583.665 пунољетних грађана Србије, који ће на парламентарним изборима моћи да гласају за 21 листу.

Коментари 0
Повезане вијести
Рак грлића материце водећи узрок умирања жена у Србији Рак грлића материце водећи узрок умирања жена у Србији
Познато када стиже прва нафта за НИС Познато када стиже прва нафта за НИС
Милош Јањић рукоположен за новог ђакона у Мостару Милош Јањић рукоположен за новог ђакона у Мостару
Најчитаније
  • Крвничко убиство породице Драгаш са Требевића
    9h 8m
    42
  • Обичаји за Богојављење
    10h 28m
    3
  • Драгана и Љубиша су током рата из Сарајева послати у Грчку, а након 30 година су се поново нашли и родила се љубав
    17h 17m
    1
  • Светозар Ћоровић: Богојављенска ноћ
    7h 24m
    0
  • Рецепт за крофне из рерне
    19h 15m
    1