Атари семберских села Остојићево и Батковић су најстарија насељена мјеста још из периода неолита.
Археолошка истраживања показала су да су на овом подручју биле и насеобине које су припадале Винчанској култури.
Овдје се налазило и насеље старих Словена, а недавно је пронађена и некропола с артефактима из праисторије и раног средњег вијека.
У дворишту породице Лазић у Батковићу, осим дијелова људских скелета у више гробних јама, откопано је и неколико надгробних споменика. О овом открићу обавијестили су и Музеј Семберије.
- Биле су три такве јаме. У једној од њих нађен је праисторијски гроб на дубини од два метра, док су други гробови били укопани плиће, до један метар - каже Мирко Бабић, кустос у Музеју Семберије.
Међу пронађеним надгробним споменицима је и један одлично сачуван са видљивим старословенским ћириличним натписом који је премјештен у Музеј Семберије.
- Он није великих димензија,а ли је значајан по подацима које носи. Доноси нам једно ново име за које до сада нисмо знали, а Прибилсав. Занимљиво је то и да је уклесан број колико је он година живио - навео је Бабић.
Нова археолошка открића на овом локалитету за археологе нису изненађење. Овдје су откривена и истражена насеља још из млађег каменог доба, Винчанске културе, велике насеобине старих Словена.
Драгоцјене материјалне доказе треба сачувати, па је Музеј Семберије, због будућих радова на ауто-путу, чија траса дијелом пролази управо преко остатака древних цивилизација, упутио апел локалном становништву, да слиједе примјер породице Лазић.