Сјећање на 11 страдалих у поплавама 2014. године

15.05.2026. 08:52
0
ИЗВОР: katera.news/srna.rs

Са градског моста у Добоју данас ће бити спуштено 11 ружа у ријеку Босну у знак сјећања на једанаесторо страдалих у поплавама 2014. године, када је овај град био потпуно потопљен.

Симболично спуштање ружа са моста планирано је у 12.00 часова, најављено је из Градске управе.

У воденој стихији у Добоју 15. маја 2014. године страдали су Славко Ђурић, Миленко Благојевић, Божица Петковић, Милада Ранковић, Радо Чупељић, Ратомир Нарић, Драгица Савковић, Марко Чакаревић, Жељко Јелеч, Марија Јелеч и Бахрија Скула, преноси Срна.

Према ранијим подацима Градске управе, током мајских поплава 2014. године у Добоју је причињена материјална штета од 172.688.971 КМ, од чега привреди 123.059.227 КМ, грађанима 45.845.714 КМ, а путној инфраструктури 3.784.030 КМ.

Водена стихија оштетила је 2.890 стамбених јединица и 950 привредних субјеката.

Коментари 0
Повезане вијести
У Добоју сутра завршница пројекта „Млади као основ за хуманију и солидарнију Републику Српску“ У Добоју сутра завршница пројекта „Млади као основ за хуманију и солидарнију Републику Срп...
Годишњица убиства Зорице Дивчић Годишњица убиства Зорице Дивчић
Засађена „Алеја 12 беба“ – вјечни подсјетник на трагедију бањалучких беба Засађена „Алеја 12 беба“ – вјечни подсјетник на трагедију бањалучких беба
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    10h 44m
    1
  • Највећа казна за саобраћајну несрећу у Српској: Кујовић правоснажно осуђен!
    13h 1m
    7
  • Божовић: СДС је некада водио психијатар, а данас његови пацијенти
    13h 6m
    0
  • Полиција трага за два мушкарца због покушаја убиства на Врацама
    17h 18m
    0
  • Потврђена оптужница због разбојништва у Палама
    13h 31m
    0