„Сјећање на Јабуку – људи говоре“ сутра у Источном Сарајеву

23.12.2022. 14:36
0
ИЗВОР: katera.news

У Културном центру Источно Ново Сарајево сутра у 17.00 часова почеће програм и изложба фотографија „Сјећање на Јабуку – људи говоре“, у знак сјећања на стравичан злочин који се прије 30 година догодио у селу Јабука код Фоче.

Програм организује Црквени одбор цркве Светог Преображења Господњег из Јабуке.

Уз изложбу фотографија са простора Јабуке у прошлости и садашњости, у програму ће учествовати здравичари, рецитатори, гуслари и бесједници, а један од њих је професор доктор Раде Симовић, син покојног Гаврила Симовића, јабучког учитеља. Наступиће и мушке и женске изворне групе са пјесмама о Јабуци, како се то некада на сијелима радило.

Коментари 0
Повезане вијести
„Из избјеглиштва се вратила право у смрт“- свједочанство Марка Илића о страдању снахе Љубинке и рођаке Миленије у Магашићима „Из избјеглиштва се вратила право у смрт“- свједочанство Марка Илића о страдању снахе Љуби...
Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
Свједочанство мајке Милке Божић о страдању кћерке Зорице Свједочанство мајке Милке Божић о страдању кћерке Зорице
Најчитаније
  • Гаврило Принцип – Пуцањ за слободу
    10h 45m
    36
  • Генерација из Илијаша прославила матуру коју никада није имала
    17h 35m
    0
  • „Касперијада“ данас у Палама
    16h 35m
    0
  • Зграде Парламента и Савјета министара БиХ саграђене на српском гробљу
    17h 9m
    8
  • У Засељу крај Травника уништено између 60 и 80 православних споменика
    9h 58m
    0