Случај „Шуме Републике Српске“: Пет особа предато Окружном тужилаштву Источно Сарајево

27.08.2024. 13:27
0
ИЗВОР: srna.rs

Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске су, након криминалистичке обраде, предали Окружном јавном тужилаштву Источно Сарајево лица чији су иницијали Л.Ч. из Вишеграда, Ј.Г. са Хан Пијеска, М.Л. из Рогатице, С.Г. из Дервенте, те С.Б. са Сокоца.

Ова лица су предата уз извјештај, као и сви предмети и документација који су изузети приликом претреса локација које користе, а у вези са сумњом да је почињено кривично дјело злоупотреба службеног положаја или овлаштења.

Лица чији су иницијали Л.Ч. из Вишеграда, Ј.Г. са Хан Пијеска, М.Л. из Рогатице и С.Г. из Дервенте лишена су слободе јуче, по налогу тужилаштва.

У овим активностима јутрос је слободе лишено и лице са Сокоца чији су иницијали С.Б. и он је такође предат у надлежност Окружног јавног тужилаштва Источно Сарајево, саопштено је из МУП-а Српске.

Ријеч је о кривичним дјелима злоупотреба службеног положаја или овлашћења која су почињена 2020. године на штету предузећа "Шуме Републике Српске".

Коментари 0
Повезане вијести
Саопштење Синдиката запослених у ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац Саопштење Синдиката запослених у ЈПШ „Шуме Републике Српске“ а.д. Соколац
Откази у "Шумама РС": Без посла остаје 1.000 радника Откази у "Шумама РС": Без посла остаје 1.000 радника
Саопштење Синдикалног одбора Синдиката запослених у ЈПШ „Шуме РС“ Саопштење Синдикалног одбора Синдиката запослених у ЈПШ „Шуме РС“
Најчитаније
  • Потресна судбина Јелице Михаиловић: Како је завршила супруга генерала Драже Михаиловића (ФОТО)
    2h 51m
    10
  • Сјећање на Матеју Радовића не блиједи
    23h 9m
    4
  • Прича о страдању легендарног генерала Драже Михаиловића
    10h 53m
    25
  • Годишњица убиства руске царске породице Романов
    10h 43m
    1
  • Катерини приједлози књига за читање
    7h 32m
    0