Служен парастос за погинуле борце из Касиндола

03.07.2021. 10:26
0
ИЗВОР: Катера

На Спомен-обиљежју у Касиндолу данас је служен парастос погинулим борцима минулог отаџбинског рата.

У оквиру манифестације ''Дани Касиндолског батаљона'' вијенце и цвијеће на спомен обиљежје положили су представници начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић, представници Борачке организације ''Илиџански борац'', представници Илиџанског одбора, Мјесне борачке организације Касиндо, породице погинулих бораца, изасланик српског члана Предсједништва БиХ, Организација старјешина ВРС, Удружење ветерана војне полиције и представници МУП-а Републике Српске.

Слика

Слободан Маунага, предсједник Предсједништва Борачке организације рекао је да га радује што је манифестација "Дани Касиндолског батаљона" из године у годину све масовнија.

- На Спомен-обиљежју у Касиндолу уписана су имена 99 бораца. Као и сваке године, културним и спортским манифестацијама у оквиру ''Дана Касиндолског батаљона'' желимо да евоцирамо успомене на оне најтеже дане и на тај начин никада не заборавимо нашу браћу, која су положиле животе за одбрану ових простора и Републике Српске. Оно што ме посебно радује јесте чињеница да је сваке године све већи број младих, који су рођени послије рата, јер ће они у будућности наставити ову традицију – рекао је Маунага.

Након данашњег парастоса, на спомен-обиљежју у Касиндолу уприличен је пријем и ручак за породице погинулих бораца.

У оквиру манифестације ''Дани Касиндолског батаљона'', одржавају се још турнири у малом фудбалу за сениоре и пионире, турнир у стоном тенису, а традиционално је организован и пјешаки поход на Кланац, коту на којој је била прва линија одбране и на којој су пале прве жртве. 

Затварање манифестације планирано је за уторак у 22 часа, када ће се одиграти финална утакмица 20. Меморијала ''Бошко Вујадин'', названом по погинулом команданту Касиндолског батаљона Војске Републике Српске. 

Коментари 0
Повезане вијести
Бомбардовање болнице у Касиндолу 1995. године Бомбардовање болнице у Касиндолу 1995. године
"Пекара Златно зрно" побједник Меморијалног турнира "Бошко Вујадин" "Пекара Златно зрно" побједник Меморијалног турнира "Бошко Вујадин"
Меморијал "Бошко Вујадин - Касиндо 2025": Познати полуфиналисти овогодишњег турнира Меморијал "Бошко Вујадин - Касиндо 2025": Познати полуфиналисти овогодишњег турнира
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    2h 52m
    3
  • У току претреси на 13 локација, осам лица ухапшено
    3h 23m
    2
  • Свети Петар Дабробосански – заштитник града Источно Сарајево
    6h 49m
    2
  • Одржана свечана академија поводом Дана и славе града Источно Сарајево (ФОТО)
    19h 52m
    6
  • Ирена Лубура продаје километре за угрожену дјецу и дјецу без родитеља
    17h 45m
    0