Сребреница: Пронађен арсенал оружја, ухапшен осумњичени

19.08.2020. 10:35
0
ИЗВОР: СРНА

Сребреничка полиција ухапсила је особу из Сребренице чији су иницијали И.С, након што је претресом објеката које користи пронашла арсенал оружја.

На основу наредбе Основног суда у Сребреници, полиција је претресом објеката које користи осумњичени пронашла и одузела пушкомитраљез, два ручна бацача, 21 ручну бомбу, тромблонске мине, већу количину каписли и детонатора са жицама, више од 3.700 комада муниције различитог калибра и друге предмете који могу послужити као доказ у кривичном поступку, саопштено је из Полицијске управе Зворник.

Претходно су полицијски службеници поступили по пријави од понедјељка, 17. августа, да у сребреничком мјесту Сасе особа И.С. пријети употребом оружја пријавитељу и ухапсили особу И.С, која им је тада добровољно предала ловачку пушку са припадајућом муницијом.

О свему је обавијештен тужилац Окружног јавног тужилаштва у Бијељини, а против осумњиченог слиједи подношење извјештаја за кривична дјела угрожавање безбједности и недозвољена производња и промет оружја или експлозивних материја.  

Коментари 0
Повезане вијести
Извоз оружја из БиХ обара рекорде: САД и Чешка највећи купци Извоз оружја из БиХ обара рекорде: САД и Чешка највећи купци
Мајор Коста Тодоровић – Легенда о српском храбром срцу Мајор Коста Тодоровић – Легенда о српском храбром срцу
БиХ купује воће, а продаје оружје БиХ купује воће, а продаје оружје
Најчитаније
  • Први случај у Источном Сарајеву: Отац у затвору због неплаћања алиментације
    11h 6m
    1
  • Како је трубач из Лесковца преварио цијелу турску војску: Због њега је Србија добила Кумановску битку
    10h 7m
    3
  • Захвалница Бјелици за помоћ приликом адаптације просторија Јединице жандармерије
    10h 22m
    0
  • Паљанин упахшен због сумње да је пријетио суграђанину
    13h 51m
    0
  • Обављено око 270 бесплатних прегледа дојки
    7h 50m
    0