Сребрна медаља за Вука Ћајића на Отвореном првенству Балкан у боксу

20.10.2025. 13:14
0
ИЗВОР: katera.news

На управо завршеном EUBC Open Balkan Men & Women Boxing Championship, који је одржан на Палама, млади боксер из Рогатице Вук Ћајић остварио је изузетан успјех освојивши сребрну медаљу у категорији јуниора до 60 килограма.

Иако иначе наступа у категорији до 57 кг, због одустајања једног такмичара, Вук је добио прилику да се опроба у тежој категорији. Показао је храброст и одлучност, прихвативши изазов без оклијевања.

Вук је рекао да је радо прихватио позив селектора репрезентације Републике Српске Владана Кљајића.

- Цијелу седмицу смо провели на припремама на Јахорини. Пружена ми је шанса и желио сам да оправдам повјерење које ми је указан - рекао је Вук након такмичења.

У полуфиналу је остварио велику побједу над репрезентативцем Њемачке, док је у финалу снаге одмјерио са представником Србије. Иако је дао све од себе, пресудила је искуствена предност противника.

Вуков отац Мирослав је навео да је он показао да има срце борца.

- Његова храброст у рингу је задивљујућа. Успјех против Њемца у полуфиналу је доказ његовог талента. Финале је било тешко, али ово је тек почетак - изјавио је Мирослав.

Оно што овај успјех чини још импресивнијим јесте чињеница да се Вук активно бави боксом мање од годину дана. Прву борбу имао је тек у фебруару ове године, а већ сада има медаљу са међународног шампионата.

Поред бокса, Вук је веома успјешан мултиспортиста. Овогодишњи је шампион Србије у мотокросу у класи МХ 125, о чему смо већ извјештавали. Један је од најбољих српских мотокрос возача. Мотокрос, као и бокс, захтијева снагу, храброст и брзе реакције. Мотоцикли су његова љубав и страст, што говори о његовој свестраности и спортском духу.

Вук је члан новоформираног БК „Младост“ Рогатица, из којег поручују да у наредном периоду очекују велике резултате не само од Вука, већ и од другог перспективног борца Тодора Цвијетића.

EUBC Open Balkan Men & Women Boxing Championship одржан је од 14. до 19. октобра.

Коментари 0
Повезане вијести
Рогатица: Јавни позив за статирање у филму „Линија“ Рогатица: Јавни позив за статирање у филму „Линија“
Дванаестогодишњи Лука Перишић први допливао до Часног крста у Рогатици Дванаестогодишњи Лука Перишић први допливао до Часног крста у Рогатици
Пливање за Часни крст на ријеци Ракитници Пливање за Часни крст на ријеци Ракитници
Најчитаније
  • Црква Светог оца Николаја у Крушевцима код Сокоца (ФОТО)
    8h 1m
    11
  • Животни пут војводе Радомира Путника
    8h 0m
    4
  • Активирана експлозивна направа на Добрињи
    5h 52m
    0
  • Колики је домет фиксних радара?
    7h 28m
    0
  • Одржано гусларско вече посвећено Влајку Работи
    21h 32m
    0