Сутра ће се на небу појавити астрономски феномен

07.11.2022. 19:55
0
ИЗВОР: Танјуг

Земља ће сутра доживјети потпуно помрачење Мјесеца, које се неће поновити наредне три године.

Овај спектакуларни астрономски феномен познат је због чудне црвенкасте нијансе коју Мјесец поприма.

Фантастична прилика за цијелу породицу да га посматра јер нису потребни двоглед, телескоп или посебна заштитна опрема.

Сутрашње помрачење Месеца трајаће 1 сат и 25 минута, што је довољно времена да за посматрање, а биће видљива из већег дијела свијета.

Наредно потпуно помрачење Мјесеца неће се догодити прије 13-14. марта 2025. у зависности од тога гдје се налазите, пише портал ScienceAlert.

Потпуно помрачење Мјесеца настаје када Земља прође између Сунца и Мјесеца, бацајући своју сјенку на Мјесец. Док је директна сунчева свјетлост потпуно блокирана, Земљина атмосфера је довољно провидна да нешто свјетлости прође до Мјесеца.

Коментари 0
Повезане вијести
Потпуно помрачење Мјесеца у уторак Потпуно помрачење Мјесеца у уторак
Да ли ће за шест година бити отворен први хотел на Мјесецу? Да ли ће за шест година бити отворен први хотел на Мјесецу?
Помрачење Mјесеца биће видљиво из Републике Српске ако се развреди Помрачење Mјесеца биће видљиво из Републике Српске ако се развреди
Најчитаније
  • Дан сјећања на убијену и страдалу дјецу Српског Сарајева - позив на молитву
    8h 20m
    11
  • Како се војвода Мишић супротставио краљу Александру
    1h 14m
    62
  • Како је настајало Источно Сарајево (III дио)
    2h 40m
    65
  • Страдање сарајевских љекара – Град у којем је убијена Хипократова заклетва
    8h 18m
    4
  • Француз достојан Милоша Обилића - издао је НАТО и спасао животе српских војника
    8h 9m
    2