Сутра обиљежавање Дана романијских бригада

20.05.2022. 09:43
0
ИЗВОР: srna.rs

На Сокоцу ће сутра бити обиљежен Дан романијских бригада, Прве романијске пјешадијске и Друге романијске моторизоване бригаде, кроз које је у ратним годинама прошло више од 15.000 бораца, најављено је из општинске Борачке организације.

Према програму обиљежавања, вијенци и цвијеће ће бити положени у 9.00 часова на Централно спомен-обиљежје на Сокоцу на коме је уписано 1.250 имена бораца са подручја Сарајевско-романијске регије који су погинули у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

Планирана је и посјета спомен-соби у којој је изложено 650 фотографија погинулих бораца са подручја Сокоца.

Парастос погинулим борцима и умрлим демобилисаним борцима романијских бригада биће служен у 10.00 часова у Цркви Светог пророка Илије на Сокоцу.

Из Борачке организације општне Соколац позивају породице погинулих бораца, ратне војне инвалиде, припаднике тадашњих романијских бригада и суграђане, да присуствују обиљежавању 30 година од формирања ових јединица.

Прва романијска пјешадијска бригада одликована је Медаљом Петра Мркоњића, а Друга романијска моторизована бригада Одредном Немањића. 

Коментари 0
Повезане вијести
Соколац: Ракијски казан старији од стотину година Соколац: Ракијски казан старији од стотину година
Освештање земљишта за изградњу храма у Kалиманићима Освештање земљишта за изградњу храма у Kалиманићима
Помен на гробљу Нови Зејтинлик на Сокоцу Помен на гробљу Нови Зејтинлик на Сокоцу
Најчитаније
  • Фирма “Konstrukcije Monting” запошљава раднике у стални радни однос
    14h 48m
    3
  • У току претреси на 13 локација, осам лица ухапшено
    15h 19m
    2
  • Свети Петар Дабробосански – заштитник града Источно Сарајево
    18h 45m
    2
  • Преминуо мали Гаврило, дјечак који је прије неколико година ујединио Србију
    7h 28m
    0
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије за сутра
    8h 10m
    0