Сутра претежно сунчано, послије подне понегдје пролазна киша

10.05.2025. 19:09
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ сутра се очекује претежно сунчано и топлије вријеме, а послије подне постојаће могућност за пролазну кишу или локални пљусак.

Ујутру ће бити хладно и претежно ведро, а по котлинама и долинама ријека очекује се пролазна магла, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Послије подне од југозапада ка истоку и у Херцеговини доћи ће до развоја облачности које ће довести до пролазне кише или локалног пљуска. На сјеверу ће бити најтоплије уз највише сунца.

Дуваће слаб до умјерен вјетар, углавном сјеверних смјерова.

Јутарња температура ваздуха од четири до девет, на југу до 12, у вишим предјелима од један, а дневна од 18 на истоку до 25 на сјеверу, а у вишим предјелима од 15 стеепни Целзијусових.

Према подацима Федералног хидрометеоролошког завода, данас преовладава умјерено до претежно облачно вријеме.

Температура ваздуха у 14.00 часова: Калиновик, Мраковица, Соколац и Хан Пијесак 12, Чемерно 13, Кнежево 14, Гацко 16, Мркоњић Град и Сребреница 16, Сарајево, Тузла и Ливно 17, Бијељина, Рибник и Шипово 18, Добој, Фоча, Вишеград Рудо и Србац 19, Бањалука, Нови Град, Зеница и Сански Мост 20, Приједор 21, Требиње и Билећа 22 и Мостар 25 степени Целзијусових.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра топлије уз промјенљиву облачност Сутра топлије уз промјенљиву облачност
Претежно сунчано и топлије, крајем дана у Крајини вјетар Претежно сунчано и топлије, крајем дана у Крајини вјетар
Сутра сунчано Сутра сунчано
Најчитаније
  • Фирма "Међо" из Источног Сарајева запошљава!
    17h 56m
    0
  • Фоча: Радник "Пошта Српске" рањен из ваздушне пушке при претовару пошиљке
    18h 46m
    0
  • Комби слетио са ауто-пута: Дјечак погинуо, седам повријеђених
    20h 46m
    0
  • САД укинуо санкције Милораду Додику и званичницима Српске
    14h 21m
    11
  • Краљ Милутин - највећи српски ктитор и борац за вјеру
    20h 9m
    0