Сутра сунчано, поподне наоблачење и падавине

30.01.2022. 19:17
0
ИЗВОР: СРНА

У Републици Српској и Федерацији БиХ /ФБиХ/ сутра се очекује сунчано и топло вријеме, али ће наоблачење које ће услиједити у другом дијелу дана донијети падавине.

Јутро ће бити мало до умјерено облачно, хладно уз слаб, на планинама умјерен мраз, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Јаче наоблачење са запада послијеподне и увече у нижим предјелима донијеће кишу и сусњежицу, а у вишим крајевима и на планинама снијег. Уз пад температуре током ноћи, снијег ће падати и у нижим крајевима.

Јутарња температура ваздуха од минус три до три, у вишим предјелима од минус 10, а максимална дневна од два до седам, на сјеверу и југу до 11, у вишим предјелима од минус један степен Целзијусов.

Дуваће слаб до умјерен вјетар јужних, а током дана источних смјерова.

Наредних дана очекује се умјерено до претежно облачно и хладно вријеме, повремено са слабим падавинама, углавном у централним и источним крајевима, док ће у осталим предјелима падавине престати.

Претежно ведро вријеме било је данас у свим крајевима, навели су из Федералног хидрометеоролошког завода.

Температура ваздуха у 13.00 часова: Бјелашница минус четири, Калиновик и Соколац четири, Гацко и Рудо пет, Сребреница, Бугојно и Сарајево шест, Билећа и Мраковица седам, Зворник, Мркоњић Град и Нови Град осам, Ливно и Зеница девет, Приједор, Требиње, Мостар, Неум и Тузла 10, Рибник и Сански Мост 11, Србац и Градачац 12, Бијељина и Добој 13, Бањалука и Бихаћ 14 и Фоча 15 степени.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра промјенљиво облачно уз сунчане периоде Сутра промјенљиво облачно уз сунчане периоде
Данас облачно и свјежије Данас облачно и свјежије
Сутра топлије уз сунчане интервале Сутра топлије уз сунчане интервале
Најчитаније
  • Посне кнедле од кромпира
    21h 37m
    58
  • Синдикат из РС објавио износ плате: Ево колико зарађује докторица са 37 година радног стажа
    5h 41m
    0
  • Злато иде ка највећем недјељном паду од 1983. године
    21h 49m
    2
  • Љепота другог и другачијег: Свјетски дан особа са Даун синдромом
    5h 17m
    0
  • Трамп: Путин се не плаши Европе
    20h 47m
    0