Током дана сунчано и топло, увече нагла промјена времена

05.04.2025. 09:15
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској и ФБиХ током дана биће сунчано и топло, док ће увече доћи до нагле промјене времена.

Облачност с кишом захватиће прво сјеверне предјеле и премјештаће се ка истоку и југу. Доћи ће и до прилива знатно хладнијег ваздуха, па ће киша у брдско-планинским предјелима прећи у снијег, а слаб снијег је могућ и понегдје у нижим предјелима на истоку.

Увече и у ноћи дуваће јак, понегдје и олујни, сјеверни вјетар, саопштено је из Републичког хидрометеоролошког завода.

Вјетар ће већи дио дана бити слаб до умјерен сјеверних смјерова. Увече на сјеверу, затим и у осталим крајевима јачаће вјетар и биће умјереног до јаког интензитета, мјестимично и олујног интензитета.

Максимална температура ваздуха од 15 степени на истоку до 22 степена Велзијусова понегдје у Крајини, у вишим пределима од 10.

Из Федералног хидрометеоролошког завода наводе да је јутрос у већем дијелу Српске и ФБиХ претежно ведро. По котлинама има магле или ниске облачности.

Вјетар је слаб углавном сјеверних смјерова.

Температура измјерена у 8.00 часова: Соколац и Хан Пијесак минус један, Шипово један, Кнежево и Гацко два, Сарајево Зеница, Сребреница, Нови Град три, и Мркоњић Град три, Ливно четири, Добој, Рудо, Бањалука и Приједор, Сански Мост и Бихаћ пет, Бијељина, Вишеград, Србац и Фоча седам, Требиње осам, Неум и Мостар девет степени.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра сунчано Сутра сунчано
Српска богатија за 25 беба Српска богатија за 25 беба
Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије
Најчитаније
  • Прича о Старој цркви и музеју у Сарајеву (ВИДЕО)
    22h 22m
    0
  • Мртав медвјед на дрвету у насељу Подграб код Пала
    11h 21m
    0
  • Ухапшен осумњичени за тешку крађу у Источном Новом Сарајеву
    20h 40m
    2
  • Обавјештење о планираним прекидима електричне енергије
    22h 58m
    0
  • Хљеб са бијелим луком
    11h 34m
    0