Тривић: Отпуштања просвјетних радника у Српској неће бити

10.06.2020. 13:14
0
ИЗВОР: srpskainfo

Отпуштања просвјетних радника у Српској неће бити и нико никада о томе није ни говорио, поручила је данас министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић након састанка са представницима Синдиката образовања, науке и културе Републике Српске.

– Имамо запослених 17.457 радника у просвјети. Они су дио великог система и нисмо ни помишљали на отказе јер немамо вишка у том смислу, иако број ученика отпада – каже министарка Тривић.

Исто потврђује предсједник Синдиката Драган Гњатић истичући да неће бити смањења ни плата и накнада.

По његовим ријечима, просвјетни радници су дали велики допринос у превазилажењу проблема које је донијела корона криза и у образовању.

Тривић се захвалила просвјетним радницима за овај допринос и објаснила да тренутно нема нити једног наставника који нема ниједан час и да ће од септембра остати без посла.

 

Како истиче, нова школска година у Српској  почеће од 1. септембра, а надају се да ће то бити у школским клупама.

У клупе би тада требало да сједне отприлике исти број ученика као и ове године. У Републици Српској посљедњих неколико година било је око 300 ученика мање у односу на претходну годину.

Министарка истиче да је смањење броја ученика у разреду један од начина да се приступи том проблему, али то сигурно неће бити сада у септембру.

– Просвјетни радници имају вјештине и капацитете и са њима ћемо радити одређене обуке као дио програма цјеложивотног учења. У наредном периоду ћемо видјети и шта значи норма и да ли је то само број часова – рекла је Тривићева.

Коментари 0
Повезане вијести
Расте број страдалих: 84 особе погинуле у саобраћајним несрећама у Српске Расте број страдалих: 84 особе погинуле у саобраћајним несрећама у Српске
Нова открића у манастиру код Требиња - срушене старе теорије Нова открића у манастиру код Требиња - срушене старе теорије
Рођено 19 беба у Српској Рођено 19 беба у Српској
Најчитаније
  • Страдалничка породица Галинац из Војковића
    21m
    1
  • Запечене макароне са сиром
    13h 43m
    0
  • Обиљежен Дан Треће сарајевске бригаде Војске Републике Српске (ФОТО)
    19h 27m
    0
  • Обиљежена крсна слава храма у Бранковићима
    19h 4m
    0
  • Помрачење Mјесеца биће видљиво из Републике Српске ако се развреди
    13h 30m
    2