Тужилаштво: Тијело српске повратнице Јеле Пејић пронађено наго, али није убијена

30.06.2025. 16:54
7
ИЗВОР: srna.rs

Из Тужилаштву Тузланског кантона потврдили су да је тијело српске повратнице Јеле Пејић из насељу Ровине код Лукавца понађено наго, али да не постоји ни један материјални доказ прикупљен на лицу мјеста који упућује да је смрт наступила као посљедица дјеловања друге особе, односно да се не ради о убиству.

У налазу и мишљењу вјештака медицинске струке-обдуцента, које је урађено по наредби Кантоналног тужилаштва, наведено је да је смрт Јелене Пејић, чије тијело је пронађено у близини њене породичне куће у мјесној заједници Пањик на подручју Озрена, наступила усљед прелома вратног краљешка насталог при наглом опружању главе, а што је посљедица пада на предњи дио лица и тијела.

Приликом обдукције су, такође, утврђени знакови тешког оштећења срца код преминуле жене што је могло довести до поремећаја срчане функције, док би повреда првог и другог прста стопала десне ноге указивала на велику вјероватноћу да је дошло до запињања о чврсту препреку, пада на неравну подлогу и ударца у наслагане цјепанице дрвета, речено је Срни из Тужилаштва.

Током обдукције преглед старице је обавио и вјештак гинеколог који је искључио било какву могућност неког другог чина насиља.

Из Тужилаштва наводе да је уз обдукцију обављен детаљан увиђај, те да су предузете и да се и даље предузимају бројне истражне радње којима управља тужилац у сарадњи са истражитељима Сектора криминалистичке полиције МУП-а Тузланског кантона и форензичарима Федералне управе полиције ФБиХ.

Оштећена је старија особа, чије тијело јесте пронађено наго, али у оваквом здравственом стању честе реакције људи су напади панике, а постоји и могућност утицаја екстремних временских услова и врућине, тако да даље не можемо коментарисати такве околности јер поштујемо бол и губитак чланова породице и дигнитет и преминуле особе и чланова њене породице - наводе из Кантоналног тужилаштва.

Коментари 7
  • Generic placeholder image
    Realista 01.07.2025. 16:42
    Jok,trebamo se ravnati po sudovima na Sokocu.Žena umrla prirodnom smrću al vama treba senzacija,tračevi,teorije i zavjere.
  • Generic placeholder image
    Skijaš 01.07.2025. 08:45
    Pravosuđe Tuzlanskog , kao i bilo kog drugog, kantona nije mjesto gdje Srbi mogu računati na pravdu.
  • Generic placeholder image
    aferim 01.07.2025. 08:40
    Realista je brabonjak
  • Generic placeholder image
    Realista 01.07.2025. 08:07
    Ne palite šovinističke mantre,žena stradala,obdukcija pokazala šta i kako
  • Generic placeholder image
    Ђуро 01.07.2025. 07:25
    Вршљају балије. Надам се да неће дуго.
  • Generic placeholder image
    Н. 30.06.2025. 21:11
    Стока балијска! Шта све неће измислити?! Само враћати на исти начин. И на исти начин писати обдукциони налаз! Маму им гадну!
  • Generic placeholder image
    Citalac 30.06.2025. 19:41
    Ovo je stvarno strasno!Kako ih samo nije sramota!?Za svakog ubijenog Srbina povratnika samo se oglase I daju saopstenje da je izvrsio samoubistvo.A ludi Srbi dozvolili da se oni neometano masovno naseljavaju u Republiku Srpsku.Zali Boze mladih zivota koji su dali zivot za Republiku Srpsku I njihovih porodica koje tuguju.
Повезане вијести
Каран: Смрт Александра Томића наступила механичким путем и била убилачког поријекла Каран: Смрт Александра Томића наступила механичким путем и била убилачког поријекла
Сјећање на убиство Драгана Гаговића, тренера Карате клуба "Сутјеска" из Фоче Сјећање на убиство Драгана Гаговића, тренера Карате клуба "Сутјеска" из Фоче
Сјећање на убијеног инспектора Раденка Bашића Сјећање на убијеног инспектора Раденка Bашића
Најчитаније
  • Мистериозна смрт Драге Димитријевић Митрићевић и дан данас није расвијетљена (ФОТО)
    7h 44m
    0
  • Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске
    21h 58m
    6
  • Заборављени спасилац српске историје: Професор Грујић, човјек који је пронашао земне остатке цара Душана
    7h 48m
    0
  • "Плава гробница" - вјечно почивалиште српских војника (ВИДЕО)
    7h 45m
    1
  • Упозорење због обилих падавина у недјељу
    6h 33m
    0