У Ћопићевим Хашанима одржана књижевна колонија "Ријека мисли"

02.07.2022. 20:40
0
ИЗВОР: srna.rs

У Хашанима, родном мјесту књижевника Бранка Ћопића, данас је одржана 14. књижевна колонија "Ријека мисли".

Књижевну колонију организује театар "Сцена" Нови Град, другу годину уз подршку УСАИД програма "Про-будућност".

Учесници књижевне колоније прво су јутрос посјетили Ћопићеву родну кућу, гдје су подсјетили на лик и дјело славног српског књижевника, а затим је у спомен-школи одржан поетски час.

Извршни директор "Сцене" Срећко Марчета рекао је да је књижевна колонија покренута у Ћопићеву част, те да је идеја била омогућити младим писцима да представе свој рад.

- Надамо се да ће традиција ове књижевне колоније остати и код будућих генерација - рекао је Марчета.

Књижевник Енес Кишевић, рођен у Босанској Крупи, који је једанаести пут учесник ове колоније, каже да је упознао Ћопића као гимназијалац на Књижевним сусретима на Козари и да је за Хашане емотивно везан.

- Увијек сам гледао на Бранка као на нешто јако близу и нешто далеко, као живог писца. Бранко је велико име у књижевности. Он је створио ликове који су живљи од живота, од нас - рекао је Кишевић.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Сјећање на великана: Бранко Ћопић Сјећање на великана: Бранко Ћопић
Занимљивости о Бранку Ћопићу Занимљивости о Бранку Ћопићу
Сјећање на великoг Бранкa Ћопићa Сјећање на великoг Бранкa Ћопићa
Најчитаније
  • Годишњица НАТО напада на избјегличко насеље "Мајино насеље"
    23h 56m
    1
  • Божовић: Неуставно поскупљење боравка у вртићу за дјецу из Источне Илиџе
    16h 13m
    0
  • Божовић: За капиталне пројекте преко 11 милиона КМ
    16h 21m
    0
  • Савановић Зорић: У избору занимања брига родитеља не смије прећи у контролу
    23h 10m
    1
  • На Горњој Лијесци откривена спомен-плоча херојима Рогатичке и Горажданске бригаде
    15h 20m
    0