У наставку акције "Феникс" претрес на 18 локација

23.07.2020. 14:43
0
ИЗВОР: СРНА

Припадници Федералне управе полиције данас су, у наставку акције “Феникс”, претресли 18 локација на подручју Кантона Сарајево с циљем документовања и доказивања кривичних дјела превара, фалсификовање исправа, утаја, те злоупотреба положаја или овлашћења.

Током данашњег претреса пронађена је и привремено одузета документација која се може довести у везу извршења ових кривичних дјела, као и одређена количина амфетамина, вага за прецизно вагање и други предмети.

Осим припадника ФУП-а, у акцији под надзором Кантоналног тужилаштва Кантона Сарајево, учествовали су и припадници кантоналног Министарства унутрашњих послова.

ФУП подсјећа да је 14. јула, у оквиру акције “Феникс”, одузето више моторних возила која су била предмет извршења кривичних дјела.

Предузете су и активности на документовању групе лица која су се удружила с циљем вршења кривичних дјела и стицања противправне имовинске користи, тако што су претходно јасно испланирали и припремали набавку, увоз, траспорт, продају, лизинг услугу/кредитирање и отуђење одређеног броја моторних возила.

Током претреса ауто-отпада на подручју Средњобосанског кантона, одузето је више шасија моторних возила за које постоје основи сумње да је на њима извршено фалсификовање бројева, те документација за моторна возила која се може довести у везу са извршењем ових кривичних дјела.

Коментари 0
Повезане вијести
ФУП ухапсио четири особе из Сарајева, пронађена дрога ФУП ухапсио четири особе из Сарајева, пронађена дрога
У дворишту младог полицајца пронађено око пет килограма дроге У дворишту младог полицајца пронађено око пет килограма дроге
ФУП: Приведено око 40 особа које су подржавале Сулејмановића ФУП: Приведено око 40 особа које су подржавале Сулејмановића
Најчитаније
  • Сарајевско-романијски корпус - сами против свих (ФОТО)
    3h 55m
    10
  • Опасна заразна болест у Сарајеву!
    6h 0m
    4
  • Соња и Марко након вишедеценијеске борбе добили потомство
    18h 7m
    0
  • ЈУ СШЦ „Источна Илиџа“: Настасја Јешић – ученик генерације
    19h 0m
    1
  • На једној локацији у Бањалуци пронађено седам поскока
    21h 0m
    0