У Српској од јутрос гориво скупље и до 10 пфенига

17.07.2023. 08:24
1
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској гориво је од јутрос скупље у просјеку од 0,05 до 0,10 КМ по литру у зависности од регије, изјавио је предсједавајући Групације за промет нафтом и нафтним дериватима при Привредној комори Српске Ђорђе Савић.

Савић је рекао да је узрок поскупљења раст цијена деривата на свјетском тржишту проузрокован смањењем производње у Русији и Саудијској Арабији, као и сезонски ефекат који је довео до повећања потражње за нафтним дериватима у Европи.

– Притиснути високим улазним цијенама, малопродајни дистрибутери нафтних деривата приморани су да повећају цијене у висини од 0,05 до 0,10 КМ по литру у зависности од регије – истакао је Савић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Posteno govoreci 17.07.2023. 08:57
    Hvala Dodiku i njegovim poltronima na ovom poskupljenju goriva.
    Ovako se bori za opstanak Republike Srpske.
Повезане вијести
Поскупљују јаја у Републици Српској Поскупљују јаја у Републици Српској
Грађане Републике Српске очекују веће цијене горива Грађане Републике Српске очекују веће цијене горива
Скаче цијена кафе Скаче цијена кафе
Најчитаније
  • Муслимани, а четници: Борили се с Дражом за краља, никад с Титом! (ФОТО)
    12h 0m
    9
  • Пренос посмртних остатака митрополита Николајевића у Блажуј 1898.
    10h 41m
    0
  • Сарајевски полицајци ухапшени због сексуалног злостављања дјетета
    9h 51m
    0
  • Пресуда Кујовићу 4. новембра
    11h 56m
    0
  • Oтворен Центар за дојку при Универзитетској болници у Фочи
    10h 56m
    0