У уторак нерадни дан у Српској

19.11.2023. 11:58
3
ИЗВОР: srna.rs

Празник и нерадни дан у Републици Српској је уторак, 21. новембар, када се обиљежава Дан успостављања Општег оквирног споразума за мир у БиХ.

Овај дан је, у складу са Законом о празницима Републике Српске, републички празник, саопштено је из Министарства управе и локалне самоуправе.

Тог дана неће радити републички и органи јединице локалне самоуправе и организације, предузећа, установе и остале организације и лица која професионално обављају услужне и производне дјелатности.

Законом је прописано да ће начелник општине, односно градоначелник, одредити која су предузећа, установе и друге организације са подручја јединице локалне самоуправе обавезни да раде и у којем обиму, ради задовољења неопходних потреба грађана.

У уторак, 21. новембра, навршава се 28 година од када је у америчкој бази „Рајт Петерсон“ у Дејтону парафиран Општи оквирни споразум за мир у БиХ и његових 12 анекса, чиме је окончан рат у БиХ и успостављен њен уставноправни поредак.

Овим споразумом створена је државна заједница БиХ састављена од два ентитета, Републике Српске и Федерације БиХ, који су потписници свих анекса.

Коментари 3
  • Generic placeholder image
    Frizeri 19.11.2023. 19:40
    Načelniče mi najviše imamo posla kadsu slave
  • Generic placeholder image
    Aaa 19.11.2023. 15:08
    Tebi ako se radi, radi.
  • Generic placeholder image
    Merc 19.11.2023. 12:10
    neradni za neradnike
Повезане вијести
Почела исплата додатка на дјецу Почела исплата додатка на дјецу
У Српској рођено 27 беба У Српској рођено 27 беба
Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце Нема измјена прописа у вези са санкционисањем родитеља због невакцинисања дјеце
Најчитаније
  • Никад ми се више, брате, кола нећеш наиграти
    16h 28m
    1
  • У Источној Илиџи опљачкана спортска кладионица
    14h 4m
    2
  • Активан хуманитарни број 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    11h 57m
    0
  • Жепа – болна, незацијељена рана
    16h 14m
    0
  • Др Немања Шкипина нови специјалиста урологије у Болници "Србија"
    12h 6m
    0