Ухапшен Милан Миличевић

09.06.2025. 11:05
0
ИЗВОР: rtvbn.com

Лица из Теслића чији су иницијали М.М, М.Д. и М.Ј. ухапшена су у акцији "Блок" због сумње да су починила кривична дјела трговина утицајем и примање мита, саопштено је из Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске.

Током истраге, коју су полицијски службеници спровели у протеклих шест мјесеци по наредби надлежног суда, одузето је око 90.000 КМ које потичу од коруптивних радњи ухапшених и овај новац је депонован у судском депозиту.

У току су претреси на локацијама које користе лица лишена слободе у оквиру којих се трага за још 250.000 КМ које потичу од наведених коруптивних радњи, а на основу којих су трговином утицајем противправно промијенили скупштинску већину у Скупштини општине Теслић - наводи се у саопштењу.

Управа криминалистичке полиције је Републичком јавном тужилаштву поднијела извјештај о почињеним кривичним дјелима против М.М, М.Д. и М.Ј. и ова лица ће након криминалистичке обраде у законском року бити предата у надлежност потупајућем тужиоцу Републичког тужилаштва.

Оперативну акцију "Блок" проводе припадници Управе криминалистичке полиције МУП-а Српске под надзором Посебног одјељења за сузбијање корупције, организованог и најтежих облика привредног криминала Републичког јавног тужилаштва, а по наредбама овог одјељења Окружног суда у Бањалуци, саопштено је из МУП РС.

Прије овог саопштења огласио се Градски одбор СДС Теслић који су саопштили да су припадници МУП-а, тачније Управе за општи криминалитет, по налогу и притиску политичких центара моћи, извршили су данас упаде у просторије Градске управе Теслић, у породичну кућу градоначелника др Милана Миличевића, као и у домове још два одборника у Скупштини града. Ријеч је о очигледном покушају политичког застрашивања, прављењу хаоса и насиљу над слободно израженом вољом грађана.

 

Градски одбор Српске демократске странке у Теслићу најоштрије осуђује бруталну, политички мотивисану злоупотребу Министарства унутрашњих послова Републике Српске и Управе криминалистичке полиције, која отворено служи као оружје режима СНСД–а за обрачун са неистомишљеницима и рушење демократски изабране власти у Теслићу, каже се у саопштењу.

Коментари 0
Повезане вијести
Ухапшена два лица осумњичена да су оскрнавила Цркву Успења Пресвете Богородице Ухапшена два лица осумњичена да су оскрнавила Цркву Успења Пресвете Богородице
Ухапшена два лица у Палама Ухапшена два лица у Палама
Ухапшена дјевојка осумњичена да је ножем усмртила мајку! Ухапшена дјевојка осумњичена да је ножем усмртила мајку!
Најчитаније
  • Гдје је запело на Скупштини СДС у Бијељини?
    8h 48m
    16
  • Сутра Марш одбране „Војковићи – Илињача“
    7h 8m
    5
  • Не остављајте флашу воде у врућем ауту: Посљедице могу бити велике
    1h 34m
    0
  • Наранџасто упозорење због високе температуре ваздуха
    11h 34m
    1
  • Млади атлетичари оправдали очекивања на Првенсртву Српске
    11h 14m
    1