Uhapšen Milan Miličević

09.06.2025. 11:05
0
IZVOR: rtvbn.com

Lica iz Teslića čiji su inicijali M.M, M.D. i M.J. uhapšena su u akciji "Blok" zbog sumnje da su počinila krivična djela trgovina uticajem i primanje mita, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske.

Tokom istrage, koju su policijski službenici sproveli u proteklih šest mjeseci po naredbi nadležnog suda, oduzeto je oko 90.000 KM koje potiču od koruptivnih radnji uhapšenih i ovaj novac je deponovan u sudskom depozitu.

U toku su pretresi na lokacijama koje koriste lica lišena slobode u okviru kojih se traga za još 250.000 KM koje potiču od navedenih koruptivnih radnji, a na osnovu kojih su trgovinom uticajem protivpravno promijenili skupštinsku većinu u Skupštini opštine Teslić - navodi se u saopštenju.

Uprava kriminalističke policije je Republičkom javnom tužilaštvu podnijela izvještaj o počinjenim krivičnim djelima protiv M.M, M.D. i M.J. i ova lica će nakon kriminalističke obrade u zakonskom roku biti predata u nadležnost potupajućem tužiocu Republičkog tužilaštva.

Operativnu akciju "Blok" provode pripadnici Uprave kriminalističke policije MUP-a Srpske pod nadzorom Posebnog odjeljenja za suzbijanje korupcije, organizovanog i najtežih oblika privrednog kriminala Republičkog javnog tužilaštva, a po naredbama ovog odjeljenja Okružnog suda u Banjaluci, saopšteno je iz MUP RS.

Prije ovog saopštenja oglasio se Gradski odbor SDS Teslić koji su saopštili da su pripadnici MUP-a, tačnije Uprave za opšti kriminalitet, po nalogu i pritisku političkih centara moći, izvršili su danas upade u prostorije Gradske uprave Teslić, u porodičnu kuću gradonačelnika dr Milana Miličevića, kao i u domove još dva odbornika u Skupštini grada. Riječ je o očiglednom pokušaju političkog zastrašivanja, pravljenju haosa i nasilju nad slobodno izraženom voljom građana.

 

Gradski odbor Srpske demokratske stranke u Tesliću najoštrije osuđuje brutalnu, politički motivisanu zloupotrebu Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske i Uprave kriminalističke policije, koja otvoreno služi kao oružje režima SNSD–a za obračun sa neistomišljenicima i rušenje demokratski izabrane vlasti u Tesliću, kaže se u saopštenju.

Komentari 0
Povezane vijesti
Uhapšena dva lica u Palama Uhapšena dva lica u Palama
Uhapšena djevojka osumnjičena da je nožem usmrtila majku! Uhapšena djevojka osumnjičena da je nožem usmrtila majku!
Građani probili kordon policije u dvorištu Miličevića (VIDEO) Građani probili kordon policije u dvorištu Miličevića (VIDEO)
Najčitanije
  • Obilježena krsna slava i 35 godina postojanja Srpske demokratske stranke (FOTO)
    8h 41m
    0
  • Sveeparhijski sabor u spomen na sveštenomučenike dabrobosanske 19. jula u Bilješevu kod Kaknja
    7h 35m
    0
  • Miličević planira da izbjegne svoju odgovornost na Skupštini SDS-a?!
    23h 6m
    4
  • Vuk Vučković najbolji kosac na Romaniji
    3h 12m
    0
  • Bjelica: Najstradalnija opština u ratu, napredak u miru
    5h 5m
    4