Њемачка фабрика маргарина "Echte Wagner", која је пословала између два свјетска рата, дошла је 1930. године на идеју да у паковањима производа потрошачима поклања занимљиво илустроване сличице. У ту сврху фирма је ангажовала умјетника који је своје футуристичке визије дочарао кроз живописне цртеже. Испод сваке сличице технолошких и научних достигнућа будућности стајало је објашњење, а предвиђен је и припадајући албум за колекционаре.
Поред различитих футуристичких визија свемирских путовања, превозних средстава, авиона, бродова и аутомобила анонимни умјетник, очигледно инспирисан Николом Теслом, предвидио је и правце развоја информационо-комуникационих технологија у будућности.
Тако је на једној од сличица из албума представљен спој "личног бежичног телефона и телевизије". Како је одштампано у објашњењу на њемачком језику, у будућности ће свако имати свој предајник и пријемник, а моћи ће да разговара са пријатељима и рођацима на одређеном таласу. Поред тога, стоји у тексту, телевизијска технологија такође ће се усавршавати тако да ћемо пријатеље гледати у лице док разговарамо. Уређаји за одашиљање и примање више неће бити фиксни, већ ће се увијек носити у кутији величине фото-апарата.